14 pocisków artyleryjskich znaleziono podczas usuwania krzewów

Podczas prac porządkowych, prac w polu, albo na spacerze w lesie wciąż można natknąć się na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Na kolejne tego typu odkrycie natrafiono w czasie usuwania krzewów.

 

W marcu pisaliśmy o dwóch zdarzeniach, kiedy to w trakcie prac związanych z remontem drogi w powiecie makowskim, natrafiono na dwie ważące ok. pół tony bomby.  Teraz pozostałość po działaniach wojennych odkryta została przypadkiem podczas usuwania krzewów w Gąsewie Poduchownym. Tym razem odkryto arsenał 14 pocisków artyleryjskich.

– Policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu przekazali zabezpieczone pociski saperom z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego – informuje Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Policjanci zwracają uwagę, by w przypadku kiedy znajdziemy przedmiot przypominający pocisk, samodzielnie nie próbować go przenosić, nie dotykać i jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

 

– Trzeba pamiętać, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej, w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments