14 – latek potrącony na przejściu dla pieszych w centrum miasta.

Wczoraj wieczorem 14 – letni chłopiec został potrącony na przejściu dla pieszych w centrum Mławy. Dziecko przechodziło przez pasy razem z mamą.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 14-letni mieszkaniec Mławy wraz z mamą oczekiwał na możliwość przejścia przez jednię. Kierowca Opla Vectry zatrzymał się przed przejściem, by umożliwić pieszym bezpieczne jego przekroczenie. Chłopiec szedł pierwszy, gdy został potrącony przez kierującego samochodem marki Peugeot 307.

Peugeotem kierował 46 – letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Ranny 14 – latek został przetransportowany do szpitala w Ciechanowie. Kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje – przejście dla pieszych to miejsce, w którym zarówno piesi jak i kierujący powinni zachować maksymalną ostrożność – chwila nieuwagi może kosztować zdrowie a nawet życie. Kierowco, zbliżając się do przejścia zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli widzisz oczekujących na przejście pieszych, zatrzymaj się, gdy zauważyłeś że pojazdy na drugim pasie przepuszczają pieszych – zatrzymaj się! Nie ruszaj w drogę, gdy szyby auta są zaparowane lub oblodzone. Dokładnie przygotuj auto do jazdy. Jeśli czujesz się zmęczony, rozkojarzony – nie wsiadaj za kierownicę.


 

Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments