Nowe terminy egzaminów ósmoklasisty i maturalnych

Centralna Komisja Edukacyjna podała nowe terminy egzaminów ósmoklasisty. W tym roku będą się one odbywać od 24 do 26 maja. Zmiany dotyczą także egzaminów maturalnych.

 

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej 20 sierpnia wydał komunikat informujący o zmianach w egzaminach ósmoklasisty i maturalnych w 2022 roku.

Egzamin ósmoklasisty w nowym roku szkolnym zostanie przeprowadzony w innym terminie. Odbędzie się miesiąc później niż dotychczas. Ma to dać szansę uczniom na dużo lepsze przygotowanie. Według komunikatu egzamin z języka polskiego zaplanowano na 24 maja, z matematyki – 25 maja, a z języka obcego nowożytnego – 26 maja.

 

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub też zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do egzaminów w tym terminie, będą mogli to zrobić w dniach od 13 do 15 czerwca 2022 roku. Wyniki, wszyscy ósmoklasiści poznają 1 lipca, a zaświadczenia otrzymają 8 lipca.

Centralna Komisja Edukacyjna podała także terminy egzaminów maturalnych, które odbędą się w dniach od 4 do 23 maja 2022 roku.

 

  • 4 maja – egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej,
  • 5 maja – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki,
  • 6 maja – egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu egzaminy z języków: niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie podstawowym.
  • 9 maja – egzamin z języka angielskiego na poziomach podstawowym i dwujęzycznym, a po południu z filozofii
  • 10 maja – egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym
  • 11 maja – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym
  • 12 maja – egzamin z biologii, a po południu z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym
  • 13 maja – egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a po południu z języka niemieckiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

 

j.b.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments