12 – letni Artur z Przasnysza potrzebuje środków finansowych na leczenie i rehabilitację

Chłopiec choruje na spektrum autyzmu i opóźnienie psychoruchowe. Koszt terapii i rehabilitacji wykracza poza domowy budżet rodziców. Potrzebna jest pomoc.

 

Artur Godzieba, mieszkaniec Przasnysza urodził się w 2011 roku. Na początku jego dzieciństwo nie odbiegało od normy. Dopiero, gdy trochę podrósł, rodzice zauważyli niepokojące zachowania.

– Chłopiec praktycznie nie nawiązywał kontaktu z rówieśnikami, mówił jedynie pojedyncze słowa, miał echolalia oraz stereotypie ruchowe. Oprócz tego bardzo źle reagował na hałas i miał ogromną wybiórczość pokarmową. Na podstawie powyższych objawów, psychiatra zdiagnozował u niego spektrum autyzmu i opóźnienie psychoruchowe – informują rodzice.

Artur wymaga rehabilitacji, która pomaga mu w funkcjonowaniu. Koszt jej jest jednak ogromny.

 

– Artur wymaga mnóstwa terapii i rehabilitacji, które są konieczne dla jego funkcjonowania. Potrzebuje między innymi zajęć z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą oraz terapeutą integracji sensorycznej. Koszt wszystkich oddziaływań wykraczają poza nasz domowy budżet, stąd ogromnie prosimy Państwa o pomoc. Wierzymy, że dobro wróci do Was z podwójną siłą – dodają rodzice.

Na stronie internetowej pomagam.pl została utworzona zbiórka na leczenie i rehabilitację chłopca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Ja grosik wpłaciłem. Teraz czekam na wpłaty od wszystkich obrońców życia poczętego, którzy 2 dni temu pluli ma Wydrzyńską. Przecież zdrowie tego chłopczyka jest chyba ważniejsze niż embrion??? Możecie się wykazać.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu

Takie rzeczy powinny być finansowane! Sama mam dziecko potrzebujące ciągłej rehabilitacji… koszty są ogromne…. a kolejki na NFZ długie… tylko się za kieszeń trzymać. Życzę zdrówka i szybkiego uzbierania kwoty… chociaż to kropla w morzu potrzeb…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Przasnyszanka

Przecież 3 miliardy złotych rocznie na szczujnię zwaną TVP nie biorą się z powietrza. Komuś trzeba zabrać. Dzieciom najłatwiej.

jest
jest
1 rok temu

Znam tą rodzinę .

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  jest

Szczerze w to wątpię.

jest
jest
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Oczywiście ,że znam i to bardzo dobrze .Zamieszkiwali na os.przy ul.Wojskowej , obecnie na Zawodziu.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  jest

To,że wiesz gdzie mieszkali i mieszkają nie znaczy,że ich znasz. Kiedy byłaś/byłeś u nich ostatnio? Ja dziś więc…