103 km/h w terenie zabudowanym. 36-latka straciła prawo jazdy, zyskała za to 13 punktów karnych

Patrol policji zatrzymał 36 – letnią kobietę, która rażąco przekroczyła dozwoloną prędkość. Kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Policjanci cały czas apelują do kierowców o wolniejsze poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 36 – letnią kierującą samochodem osobowym marki Renault. Kobieta jechała z prędkością 103 km./h w obszarze zabudowanym.

– Kierująca straciła prawo jazdy i otrzymała 1,5 tys. złotych mandatu i 13 punktów karnych – informuje podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Policjanci cały czas apelują do kierowców o wolniejsze poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

– Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Suszarek
Suszarek
29 dni temu

Jedna z Przasnysza też podobno straciła.