100 tysięcy zł na poprawę bezpieczeństwa dla gminy Czernice Borowe

12 jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego otrzymało dofinansowanie na realizację „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Wśród nich gmina Czernice Borowe.

 

Znane są już wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. 1,083 mln zł trafi do 12 jednostek samorządu terytorialnego na terenie województwa mazowieckiego.

Na cel szczegółowy: „Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa” dofinansowanie otrzymało 10 samorządów. Wśród nich samorząd z powiatu przasnyskiego: 100 tysięcy złotych powędruje do  gminy Czernice Borowe.

 

Razem bezpieczniej

Tegoroczna edycja programu koncentruje się na dwóch najważniejszych aspektach związanych z bezpieczeństwem. Pierwszym z nich jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych. W tym kontekście ważnym zadaniem będzie tworzenie lokalnych systemów bezpieczeństwa. Zadanie to będzie realizowane m.in. poprzez budowę lub modernizację przejść dla pieszych, systemów monitoringów miejskich czy doświetlenie miejsc postrzeganych jako niebezpieczne.

Drugim ważnym celem programu jest podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod zapobiegania im. Chodzi tutaj m.in. o działania profilaktyczno-edukacyjne.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments