100 tys. złotych na zazielenienie przasnyskiego rynku. Blisko 200 tys. zł na czyszczenie ulic

Władze miasta mogą liczyć na pomoc samorządu Mazowsza. Dziś wicemarszałek Wiesław Raboszuk i burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podpisali dwie umowy na wsparcie proekologicznych inwestycji.

 

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego wesprze lokalne samorządy kwotą 250 mln zł w ramach 14 autorskich samorządowych programów wsparcia.

– Dziś w Przasnyszu podpisujemy dwie pierwsze umowy z tegorocznej puli programów wsparcia. Oba ważne, ale myślę, że ten drugi szczególnie ucieszy mieszkańców, którzy zyskają nowe, zielone miejsce do odpoczynku i rekreacji – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Blisko 200 tys. zł na czyszczenie ulic

Ulice w całym Przasnyszu zostaną umyte na mokro. Czyszczone będą te o nawierzchniach utwardzonych, w obrębie miasta. Łączna powierzchnia to 306 880,50 m2. Wstępnie planowane jest, że prace będą prowadzone w godzinach nocnych, aby pojazdy nie blokowały ruchu w czasie komunikacyjnego szczytu.

 

100 tys. zł na tereny zielone na przasnyskim rynku

Rynek w Przasnyszu czekają duże zmiany. Wkrótce dzięki m.in. dotacji Mazowsza pojawią się nowe nasadzenia. Miasto zaplanowało prace rozbiórkowe (m.in. ręczną rozbiórkę nawierzchni z kostki rzędowej, wywóz gruzu), prace brukarskie (m.in. ułożenie nawierzchni z kostki granitowej, ułożenie obrzeży) oraz prace ogrodnicze (m. in. zakup i rozścielenie ziemi urodzajnej, plantowanie ręczne powierzchni gruntu, rozłożenie agrowłókniny ogrodniczej oraz kory ogrodniczej o grubości 5 cm.)

 

Posadzone zostaną nowe krzewy i drzewa. Będzie ich ponad 3 tys. sztuk. Pojawią się m.in. berberysy, bodziszki, cisy, jałowce, ale też rozchodniki czy róże.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
2 lat temu

A ile pieniędzy poszło na likwidację zieleni?

Alina
Alina
2 lat temu

Zapowiada się piękny park przy cmentarzu. Szkoda że zapomniano o parku wojskowym w którym trzeba wymienić uschnięte drzewka 🌳🌳

jana
jana
2 lat temu
Reply to  Alina

Może pamięta Pani , bo ja pamiętam ile pomyj wylano na poprzedniego Burmistrza za wycinkę starych , chorych drzew w tym parku?

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  jana

Nie chodzi o stare drzewa, ale o uschnięte drzewka, posadzone przez „wybitnych fachowców” z urzędu miasta w grudniu.

Alina
Alina
2 lat temu
Reply to  jana

Akacje nie były chore

Anna
Anna
2 lat temu

Dzięki dla Panów radnych Szczepankowskiego i Czaplickiego. Ich relacje z marszałkiem Struzikiem z jednej strony i burmistrzem z drugiej strony owocują pieniędzmi dla Przasnysza.

Frukt
Frukt
2 lat temu
Reply to  Anna

To prawda. Ale dużo dobrego zrobił w tej sprawie sam Burmistrz. On ma lepsze relacje z Raboszukiem niż oni ze Struzikiem

Bigos
Bigos
2 lat temu
Reply to  Frukt

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Zibi59
Zibi59
2 lat temu

Po co zazieleniać cokolwiek w Przasnyszu skoro pozwala się na niszczenie zieleni już istniejącej i stawianie budek drewnianych na trawnikach. Prezydent Ciechanowa nie zezwolił na takowe budowle na terenie miast więc przywędrowali do nas i za przyzwoleniem naszych władz poustawiali u nas. Ciekawe kto za to odpowiada i kogo należałoby pociągnąć do odpowiedzialności za wydanie pozytywnej decyzji. Może należałoby powiadomić marszałka sejmiku mazowieckiego żeby cofnoł decyzję z przyznaniem dotacji , jeżeli u nas tak się dba o zieleń.Panowie radni zainteresujcie się sprawą i może Pan Burmistrz się wytłumaczy z tej decyzji. A może to kolesiostwo.

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Zibi59

A budkę to niby gdzie mają stawiać?

Zibi59
Zibi59
2 lat temu
Reply to  Konował

Na miejscach wcześniej przygotowanych a nie na trawnikach