100 tys. złotych dla przasnyskiego szpitala na zakup lampy do tomografu komputerowego.

Na początku stycznia bieżącego roku Dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu zwrócił się do Zarządu Powiatu Przasnyskiego z prośbą o częściowe pokrycie kosztów zakupu lampy do tomografu komputerowego, która uległa zużyciu. Decyzją radnych powiatowych, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej, dzięki którym Powiat sfinansuje połowę wartości zakupu lampy do urządzenia, przekazaną w formie dotacji celowej dla SPZZOZ w Przasnyszu.

 

Tomografia komputerowa to jedna z podstawowych metod diagnostycznych, która jest szeroko wykorzystywana w rozpoznawaniu wielu schorzeń, zatem urządzenie jest niezbędne do diagnostyki pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, a także do szybkiej diagnostyki powypadkowej, tzw. tomografii trauma scan, dzięki której można ocenić, do jakich uszkodzeń ciała doszło i szybko podjąć odpowiednie działania.

Jak podkreślił dyrektor SPZZOZ Grzegorz Magnuszewski, tomograf komputerowy jest niezbędny także do diagnostyki pacjentów z COVID-19, dla których szpital decyzją Wojewody Mazowieckiego udostępnił miejsca lecznicze.

 

 

 

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments