100 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Węgra.

7 lipca podczas zdalnej sesji sejmiku województwa, radni zdecydowali o przyznaniu wsparcia na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, dzięki czemu dotacja trafi do gminy Czernice Borowe na samochód dla OSP Węgra.

 

– To obok, remontów strażnic i doposażenia druhów w niezbędny sprzęt i umundurowanie kolejne wsparcie, jakie kierujemy w stronę mazowieckich OSP. Potrzeby zawsze są duże. Część samochodów jest już wysłużona i nie spełnia swojej roli, a przecież chodzi o bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

W ramach naboru wpłynęło 78 wniosków. Ostatecznie wsparcie trafi do 66 samorządów. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 6,6 mln zł.

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zakładów ubezpieczeń, czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ksawery
Ksawery
1 rok temu

Świetny pomysł, rozdawać pieniądze podatników dla jednostki która ma 20 wyjazdów w ciągu roku. System ochrony przeciwpożarowej w PL potrzebuje zmian aby nie marnowano w ten sposób środków dla jednostek które tak naprawdę wypadałoby rozwiązać…