100 tys. zł dla gminy Czernice Borowe na rozbudowę monitoringu i akcję edukacyjną

Gmina Czernice Borowe otrzymała 100 tys. złotych na rozbudowanie systemu monitoringu i zorganizowanie spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i seniorów.

 

Rada Ministrów  w sierpniu przyjęła uchwałę dotyczącą „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”. Na ten cel w budżecie państwa zabezpieczono 12 mln złotych. Jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe mogły składać wnioski o dofinansowanie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w ramach wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, oraz podniesienia świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i metod ich zapobiegania.

 

– W 2022 roku jako priorytetowe projekty traktowane były te, które przewidywały działania związane z budową, modernizacją i doposażeniem przejść dla pieszych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych z uwzględnieniem budowy/modernizacji systemów monitoringu miejskiego, a także działania w obszarze bezpieczeństwa dzieci – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wsparcie otrzymało 135 projektów. Wśród nich znalazła się gmina Czernice Borowe, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 tys. złotych na realizację zadania pod nazwą „Bezpieczna Gmina Czernice Borowe”.

– W ramach projektu rozbudowany zostanie system monitoringu w miejscowościach  Chojnowo, Rostkowo, Pawłowo Kościelne, Węgra i Czernice Borowe. Dodatkowo zorganizowane zostaną spotkania edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i seniorów oraz konkurs plastyczny – informuje gmina.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments