100 tys. zł dla gminy Czernice Borowe na poprawę bezpieczeństwa

20 października odbyła się uroczystość podpisania umów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim na realizację zdania w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

 

W czwartek, 20 października odbyło się spotkanie w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie związane z przekazaniem środków finansowych do 12 samorządów w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

W uroczystości udział wziął Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, a także Michał Prószyński, szef Gabinetu Politycznego MSWiA i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Dzięki przekazanym środkom samorządy będą mogły wzmocnić bezpieczeństwo w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz podnosić świadomość na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

 

Wśród beneficjentów programu znalazła się Gmina Czernice Borowe, która otrzymała 100 tys. zł na realizację projektu „Bezpieczna Gmina Czernice Borowe”.

– W ramach projektu rozbudowany zostanie system monitoringu w miejscowościach Chojnowo, Rostkowo, Pawłowo Kościelne, Węgra i Czernice Borowe. Dodatkowo zorganizowane zostaną spotkania edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i seniorów oraz konkurs plastyczny – informuje gmina.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments