100 drzew na stulecie LO im. KEN w Przasnyszu

W poniedziałkowy poranek, 13 marca 2023 r. przed gmachem Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej nastąpi kolejny ważny akcent, przygotowujący szkołę do jej jubileuszu. W przestrzeni miejskiej Przasnysza zostanie zasadzonych 100 drzew, będących pamiątką wielkiego świętowania.

 

Punktualnie o godzinie 9.00 przed gmachem liceum zostanie zasadzony 180 – centymetrowy kulisty klon oraz nastąpi odsłonięcie pamiątkowego głazu, na którym widnieć będzie logo jubileuszowych uroczystości.

Następnie licealna młodzież chwyci w dłonie 30 specjalnie przygotowanych szpadli, by we wskazanych przez burmistrza miejscach Przasnysza zasadzić 99 drzew różnych gatunków, które sprawią, że 100-lecie szkoły zostanie w pamięci mieszkańców na bardzo długo — być może nawet na kolejne 100 lat.

Partnerami wydarzenia są: Nadleśnictwo Przasnysz, które podaruje sadzonki drzew oraz udostępni narzędzia, Powiat Przasnyski – jako organ prowadzący szkołę oraz Miasto Przasnysz, które sporządzi projekt zazielenienia, obejmujący m.in. sąsiedztwo nowo powstałego parkingu przy ul. Berka Joselewicza. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal Infoprzasnysz.

 

Zadanie, mające na celu przywrócenie drzew w mieście, nastąpi z inicjatywy dyrektora LO KEN Piotra Kołakowskiego i zostanie zrealizowane w ramach ekologicznego projektu „dalEKOwzroczne”.

Koordynatorką działań z ramienia przasnyskiego liceum jest Zuzanna Żmijewska, uczennica klasy III o profilu humanistycznym, która wraz z pięcioma innymi dziewczętami z całej Polski zdecydowała się na przystąpienie do olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W ramach olimpiady uczniowie organizują i realizują projekty społeczne, ucząc się praktycznego działania w obszarach, które uznają za istotne.

W ramach projektu, prócz zasadzenia 100 drzew w przestrzeni miejskiej, dzieci z Hufca Przasnysz oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Zielonej i Krasnem będą uczestniczyć w sadzeniu lasu nieopodal miejscowości Przejmy.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ado
Ado
11 miesięcy temu

Spokojnie, nie lękajcie się, za góra kilka lat nasi wspaniali włodarze niezależnie od opcji politycznej i tak uznają, że kostka albo asfalt będzie lepsza i je wytną 🙂

Joachim
Joachim
11 miesięcy temu

W końcu ktoś się wziął za sadzenie drzew, czy jest możliwe obsadzenie przy ulicach jak kiedyś? Np. Piłsudskiego od ronda do kościoła wyglądała super i cień był w lato na spacerze 🙂

Ado
Ado
11 miesięcy temu
Reply to  Joachim

Prędzej wszystkie się wytnie do gołej ziemi i nasadzi badyle jak przy cmentarzu.

Bolek
Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Joachim

To prawda. Facebookowicze mogą to sobie obejrzeć na mojej fotografii. Niejednej < >
facebook.com/photo/?fbid=10216637599050946&set=a.10206672735575587

Trinker
Trinker
11 miesięcy temu

Kołek kiedy robimy flachę czy nie pociągasz

przasnyszanka
przasnyszanka
11 miesięcy temu
Reply to  Trinker

co za poziom …dla Ciebie Pan K

Lim
Lim
11 miesięcy temu

Szkoda że miasto samo nie potrafi nic zrobić bez marnotrawienia grubych kwot, tylko musi wysługiwać się dziećmi. Dobre jednak i to porozumienie między Kolegami Machałowskim i Kołakowskim. Pamiętajcie że w piasku, śmieciach, gruzie drzew się nie sadzi, trzeba wymienić im grunt, a kiedy susza należy je podlać. To niby oczywiste ale nie dla urzędnika z przasnyskiego urzędu miasta

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Lim

A kto kładzie na piasek ziemię urodzajną chyba ciemnogród

wójt
wójt
11 miesięcy temu

Proponuję inicjatywę Trzy drzewa za każde „trzy po trzy” w urzędniczej decyzji albo Jedno drzewo za każdy zmarnowany lub ukradziony przez urzędnika milion złotych. Zazieleniłoby się jak w lesie!

Kamila
Kamila
11 miesięcy temu

Wspaniała,słuszna inicjatywa. Pan Kołakowski wie czego potrzeba w naszym mieście,brawo .