10-miesięczne niemowlę w pustostanie pod opieką pijanej matki i jej partnera. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Trwają czynności policji w sprawie zaniedbania i narażenia na niebezpieczeństwo 10 – miesięcznego dziecka. Rodzice zostali zatrzymani, a dziecko trafiło do szpitala.

 

Służby uzyskały informacje o koczującej w jednym z pustostanów matce z niemowlęciem. Po dotarciu do opuszczonego budynku w pobliżu lasu, w którym nie było ani prądu, ani wody okazało się, że w pomieszczeniach leżą butelki i puszki po alkoholu, panuje ogólny bałagan.

– W momencie interwencji matka dziewczynki miała ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, jej partner ponad 3,4 promila. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia przez sąd. Oboje zostali zatrzymani, dziecko zostało przewiezione do szpitala – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy mławskiej policji.

 

– Wewnątrz budynku znajdowały się rzeczy dziecka, wózek, ubrania, kocyki. W busie, zaparkowanym w pobliżu domu policjanci odnaleźli kobietę z dzieckiem na ręku oraz mężczyznę. Oboje byli w stanie upojenia alkoholowego. Dziecko było brudne, bardzo zaniedbane – relacjonuje.

Policja zatrzymała 49 – letniego mężczyznę, partnera kobiety. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

– Był poszukiwany listem gończym oraz nakazem doprowadzenia przed Sąd Rejonowy w Biskupcu. Razem z nim przebywała 36 – letnia partnerka z 10-miesięczną córką. W opuszczonym budynku urządzili sobie tymczasowe mieszkanie. Bezpośrednio po interwencji zostali osadzeni w policyjnym areszcie – wyjaśnia rzeczniczka.

 

36 – latka usłyszała już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

– Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego. 10 – miesięczną dziewczynką zajęli się pracownicy ośrodka pomocy społecznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala w Mławie. Trwają dalsze czynności policji. O sytuacji dziecka powiadomiony został sąd rodzinny – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
10 miesięcy temu

Dać 1500+ na dziecko to sobie wynajmą mieszkanie i będą pić lepsze trunki

Kamil
Kamil
10 miesięcy temu

Socjale wasze tak właśnie się kończą banda patologi i nierobów na tym wyrosła jakby kasa z nieba nie spadała to może by do roboty jakieś poszli ale jasne oczywiście lepiej leżeć do góry brzuchem,chlać i dzieci klepać bo państwo ,,da” tylko ze daje z pieniędzy uczciwie pracujących osób. Szlaufy ***** ***