10-ciu nowych przedsiębiorców rozpocznie działalność w powiecie przasnyskim

W budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się oficjalne podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczych. W obecności Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, zastępcy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Anny Obrębskiej oraz pracownicy PUP, dziesięciu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

 

W spotkaniu wziął udział starosta Krzysztof Bieńkowski, zastępca dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Obrębska, pracownik PUP Barbara Garlińska oraz pracownik ZUS Aneta Chmielik.

– Starosta życząc przedsiębiorcom udanego startu, zapewnił o wsparciu ze strony Powiatu Przasnyskiego oraz zachęcił do włączenia się w działalność Rady Przedsiębiorczości oraz Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Rada jest otwarta na przedsiębiorców dużych i małych – z każdej branży, daje również okazję do przekazywania uwag zarówno samorządowcom gminnym jak i stronie rządowej za pośrednictwem władz powiatu – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:

  • internetowy handel odzieżą
  • usługi produkcyjno – handlowo – dekoracyjne
  • usługi pielęgnacji i strzyżenia psów
  • usługi maglowania i prania
  • sklep odzieżowy
  • handel obwoźny
  • usługi ogólnobudowlane
  • usługi informatyczne
  • restauracja FAST FOOD
  • obsługa biura kontrahenta, obsługa sprzedaży

– Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej – informuje Powiat Przasnyski.

Wsparcie na utworzenie nowych działalności gospodarczych na terenie powiatu przasnyskiego zostało udzielone ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus dla 6 osób oraz ze  środków Funduszu Pracy dla 4 osób.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wpz
Wpz
2 miesięcy temu

Aż dziwne , żadnej kosmetyczki?

Syn Zenka
Syn Zenka
2 miesięcy temu

Ta Pani w czerwonym na bank zakłada bar fastfood 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Syn Zenka

A może po prostu cierpi na jakąś chorobę? Nie pomyślałeś o tym?

Janek
Janek
2 miesięcy temu

Rozdawnictwa ciąg dalszy.

slut
slut
2 miesięcy temu

Ta brązowa to na OnlyFans

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  slut

Brałbyś ją jak rolnik dotacje 😱😱

jan
jan
2 miesięcy temu

A może czas udostępnić statystyki ile z tych tzw. firm funkcjonuje dłużej niż wymagany okres od otrzymania dotacji.Kontroluje to ktoś?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  jan

Człowieku, w tym kraju nikt nie kontroluje co się dzieje z domem letniskowym za półtorej banki kupionym za publiczne pieniądze (pisali tu o tym jakieś 2 tygodnie temu), a Ty się pytasz o jakieś drobiaki na waciki? Takiej kasy to pisowiec nie ukradnie, bo to śmieszne dla nich kwoty.