Życie masz jedno – 48 ofiar utonięć w tym roku

Policjanci alarmują i apelują o rozwagę! Na terenie garnizonu mazowieckiego w tym roku utonęło już 48 osób. Podczas tegorocznych wakacji, w powiecie sokołowskim woda pochłonęła jedną ofiarę. Do wszystkich utonięć na terenie Mazowsza doszło w miejscach niestrzeżonych.  Aby ostrzec amatorów kąpieli przed grożącym niebezpieczeństwem policjanci wyznaczają kolejne „czarne punkty wodne”.

Policja podejmuje intensywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa nad wodą. Oprócz systematycznych kontroli kąpielisk, identyfikowane są miejsca szczególnie niebezpieczne dla kąpieli.  W tych miejscach ustawiane jest specjalne oznakowanie, tzw. „czarny punkt wodny”.

W powiecie Sokołowskim znaki te pojawiły się  przy zbiornikach wodnych:  w Wężach, Telakach, Hilarowie i Budach Kupientyńskich, zostały one uznane za szczególnie niebezpieczne. Tablice z oznakowaniem zakupił Urząd Marszałkowski, a ich montażem zajmują się dzielnicowi.  Miejsca te, są później systematycznie kontrolowane przez policjantów.    Ale nie tylko te, oznakowane miejsca sprawdzają funkcjonariusze.  Patrole kierowane są wszędzie tam  gdzie, mimo zagrożeń  może dochodzić kąpieli. Najwięcej przypadków sokołowscy policjanci odnotowali w  na zbiorniku wodnym Niewiadoma. Zbiornik ten został oficjalnie otwarty, jednak woda znajdująca się tam nie nadaje się do kąpieli.


 autor: asp.szt. Sławomir Tomaszewski


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments