Zwycięstwo uczennic Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych podczas XXIX Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu!

Z ogromną radością informujemy, że zespół reprezentujący Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, w składzie: Karina Miś (śpiew), Maja Nawrocka, Julia Janowska, Katarzyna Lewandowska i Dominika Suwińska (taniec), zwyciężył na tegorocznym finale XXIX Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu – finał wojewódzki, zdobywając I miejsce w kategorii klas 7 – 8 i gimnazjów.

Festiwal zorganizowany został przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach.

Celem festiwalu jest promowanie i propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia, a warunkiem uczestnictwa jest wykonanie piosenki z autorskim tekstem. Z tym zadaniem bezbłędnie poradziła sobie Magdalena Goliasz-Zagajewska, tworząc tekst do muzyki z piosenki pt. „Marry You” autorstwa Ari Levine, Bruno Mars, Philip Lawrence z rep. Bruno Marsa.  Pani Magda była również odpowiedzialna za przygotowanie występu zespołu.

Dziewczyny wywalczyły sobie zwycięstwo prezentując energetyzujące show, w którym nie tylko żywo zachęcały do zdrowego stylu życia poprzez ruch, propagując hasło „Zdrowie zyskujesz, gdy ciało trenujesz”; ale także urzekały interpretacją, precyzją i radością z bycia na scenie. Karina oczarowała zarówno widownię jak i jurorów swoim głosem, a charyzma zespołu choreograficznego dopełniła wykonanie tworząc niepowtarzalne widowisko.

Pani Magda, pytana o relację, szczerze, choć z tajemniczym wzruszeniem, odpowiedziała tylko, że na wspomnienie tego wykonania „normalnie duma serce rozpiera…”.

Po takim komentarzu, nie pozostaje nam cień wątpliwości, że występ musiał być naprawdę wyjątkowy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło SP Czernice Borowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments