Zuchwała kradzież w przasnyskiej Biedronce. Złodzieja zatrzymała ….kasjerka!

Wczoraj około godziny 16:45 w Biedronce przy ul. Piłsudskiego w Przasnyszu doszło do zuchwałej kradzieży. Sprawcą okazał się młody mieszkaniec naszego miasta, mający bogatą policyjną kartotekę.

Z relacji świadka zdarzenia wynika, że mężczyzna zabrał ze sklepowej półki dwie butelki wódki i wyszedł nie dokonując zapłaty. – Stało się to na moich oczach – mówi klient sklepu. – Młody mężczyzna był wyraźnie pijany, ale widocznie postanowił ukraść alkohol na przyszłość. Zapewne procenty dodały mu animuszu, ponieważ wcale nie krył się ze swoimi zamiarami. Bezpośrednio po dokonaniu kradzieży szybkim, choć chwiejnym krokiem wyszedł ze sklepu. Dwie butelki wódki wciąż znajdowały się w jego dłoniach. Jedna z kasjerek zauważyła, że złodziej oddala się z łupem i bez zastanowienia ruszyła za nim w pogoń. Dopadła go jeszcze na sklepowym parkingu i krzyknęła „oddawaj”, a po krótkiej szamotaninie odzyskała skradziony towar. Podziwiam kasjerkę za odwagę, ponieważ mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Trudno powiedzieć jak zachowa się taki człowiek, złodziej mógł przecież okazać się agresywny i uderzyć tę dziewczynę. Na szczęście nic takiego się nie stało, ekspedientka cała i zdrowa wróciła do kasy, a rabusiem zajęła się pracownica ochrony – mówi świadek zajścia.

Przasnyszanin trafił w ręce policji, a złodziejski wybryk będzie go słono kosztował. – Pracownica ochrony zatrzymała mężczyznę, który dokonał kradzieży napojów alkoholowych na kwotę 56 zł. Sprawcą okazał się mieszkaniec Przasnysza lat około 30. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili jego dane, a sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł – poinformował oficer prasowy KPP w Przasnyszu asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Małgorzata Jabłońska

Infoprzasnysz


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments