Żubr z wizytą w Przasnyszu!

W powiecie przasnyskim pojawił się niecodzienny gość. Nasz teren postanowił „odwiedzić” żubr. Błąkające się zwierzę było widziane dziś w kilku miejscach w okolicach Przasnysza.

Jak poinformowali nas czytelnicy zwierzę najpierw pojawiło się w okolicach drogi na Krasnosielc. Około godziny 17:00 spacerującego żubra zauważono w miejscowości Chodkowo – Kuchny. Nie wiadomo skąd i w jaki sposób zwierzę znalazło się na naszym terenie.

W Polsce żyje na wolności 5 stad żubrów, łącznie 1347 osobników. Możemy je spotkać nie tylko w Puszczy Białowieskiej, ale także w Puszczach Boreckiej i Knyszyńskiej, w Bieszczadach i w województwie zachodniopomorskim.

W 2015 roku w Polsce żyło 1566 żubrów, w tym w stadach zamkniętych (hodowlach zamkniętych) – 219 osobników,  a w stadach wolnych 1347.

Najliczniejsze stado żubrów żyjących na wolności występuje w Puszczy Białowieskiej (578 osobników), następnie kolejno w Bieszczadach (344 osobniki), w Zachodniopomorskiem (184 osobniki), w Puszczach Knyszyńskiej (134 osobniki) i Boreckiej (107 osobników).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments