ZSP Chorzele: Stypendium PRM 2016

23 listopada 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Makowie Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół średnich z terenu działania Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego w Chorzelach Joanna Mirosława Szczepankowska.

Na odświętnie przygotowanej sali gimnastycznej ceremonię wręczenia nagród poprowadziła Pani Iwona Murawska, starszy wizytator Delegatury KO w Ostrołęce. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pani Dorota Skrzypek, Dyrektor Delegatury KO w Ostrołęce Pan Michał Giers. Uczennicy Joannie Szczepankowskiej w trakcie odbierania stypendium towarzyszyli mama Pani Beata Szczepankowska oraz Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Milewski. Wyróżnienie osobiście wręczyła Pani Kurator, życząc Asi dalszych sukcesów w nauce i spełnienia marzeń.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje corocznie uczeń szkoły średniej (liceum lub technikum), który w roku szkolnym, za które przyznawane jest stypendium, uzyskał w szkole najwyższą średnią powyżej 4,75. Kandydaturę opiniuje Samorząd Uczniowski, a decyzję podejmuje Rada Pedagogiczna. Następnie Dyrektor Szkoły wypełnia stosowny wniosek i składa go do Delegatury KO w Ostrołęce. Kuratorium Oświaty analizuje wnioski pod względem formalnym i przesyła do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie podejmowana jest ostateczna decyzja. Joanna Szczepankowska uzyskała w roku szkolnym 2015/2016 średnią ocen 5,11. Przyznanie stypendium jest dla niej zachętą do dalszej nauki i powodem do dumy dla rodziców. Asia również podkreśliła, że jest to dla niej bardzo duże wyróżnienie i osobisty sukces. Jak twierdzi nie udałoby się jej go osiągnąć bez wspaniałej pracy i dużego zaangażowania grona pedagogicznego naszej szkoły, któremu bardzo serdecznie dziękuje. Uroczystość ta na długo zapadnie w jej pamięci.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments