ZSP Chorzele: JOANNA MAĆKOWSKA MISTRZEM MATEMATYKI!!!

„ Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” – Roger Bacon

Młodzież z ZSP w Chorzelach bardzo chętnie bierze udział w różnorodnych konkursach międzyszkolnych, gdyż sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie i w klasach równoległych, ale także wśród rówieśników z innych szkół. Konkursy wyzwalają aktywność uczniów, rozbudzają większe zainteresowanie proponowaną problematyką, mobilizują nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków.

Matematyka jest pasją, która pomaga rozwiązywać problemy od tych najprostszych do poważnych problemów naukowych. Chcemy przekazać cząstkę swej pasji matematycznej młodszemu pokoleniu uczniów szkół i zachęcić ich do zgłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 27 października odbył się konkurs matematyczny EULER organizowany przez SZUMIT – Szukamy Mistrzów. Konkurs miał na celu odnalezienie najlepszych matematyków ze szkół z całej Polski. W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 197 uczniów z różnych części kraju , w tym 6 uczniów z klasy IIIA i IIA naszej szkoły. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Po sprawdzeniu prac Organizator przyznał 7 nagród w różnych kategoriach wiekowych .Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Joanna Maćkowska (31p) wygrywając z 42 uczniami ze szkół z całej Polski.
Nagrodami dla laureatów są karty prezentowe do sklepów sieci Empik lub sprzęt elektroniczny oraz dyplomy.

Opiekunem uczennicy była Beata Smolińska – nauczyciel matematyki.

GRATULUJEMY ASI i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments