Żołnierz z Przasnysza nagrodzony za uratowanie tonących.

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Makowskiego uhonorowano listami gratulacyjnymi uczestników akcji ratunkowej, która miała miejsce 27 lipca na makowskim zalewie. Wśród nagrodzonych jest żołnierz z przasnyskiej jednostki.

 

– Wywrócony kajak z topiącymi się osobami zauważył Pan Daniel Machnowski makowianin, który zatrzymał swoje auto na środku jezdni i bez chwili wahania wskoczył do wody, by pomóc tonącym. Pan Daniel to żołnierz zawodowy z Drugiego Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. W akcji uczestniczył również Pan Marek Szempliński, makowianin, emerytowany policjant oraz Pan Grzegorz Klama z Jankowa. Panowie wykazali się wielkim profesjonalizmem i opanowaniem. To dzięki ich szybkim działaniom nie doszło do tragedii – poinformowało makowskie starostwo.

Starosta makowski podziękował Panom za tę niezwykłą postawę. Zawsze ten moment, kiedy człowiek gotów jest zaryzykować, aby ratować innych, jest momentem niezwykłym. Panowie byli gotowi zaryzykować swoje życie, by nieść pomoc innym. W dzisiejszych czasach takie zachowanie jest powodem do dumy i wzorem do naśladowania.

Swoje podziękowania i gratulacje złożył również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. bryg. mgr inż. Andrzej Król.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments