Znamy szczegóły wypadku pod Chorzelami. Motorowerzysta walczy o życie.

Wczoraj około  godziny 15:00  w miejscowości Pruskołęka (gmina Chorzele) doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowany został motorowerzysta. Wokół informacji na ten temat wywiązała się w internecie gorąca dyskusja. Narosły spekulacje na temat stanu zdrowia ofiary oraz domniemanych przyczyn wypadku. Zweryfikowaliśmy te doniesienia u źródła – w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Wymusił pierwszeństwo

– Kierujący motorowerem Romet 30-letni mieszkaniec wsi Pruskołęka, jadąc od strony wsi Łaz, zderzył się z samochodem marki Volkswagen Passat – poinformował nas naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Przasnyszu nadkom. Krzysztof Obrębski. – Samochód jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu od strony miejscowości Poścień, w kierunku miejscowości Raszujka i Chorzele. Wstępne ustalenia wskazują, że jadący motorowerem wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec kierującego Passatem mieszkańca Chorzel. Doszło do zderzenia. Z ustaleń poczynionych na miejscu wypadku wynika, że motorowerzysta poruszał się bez kasku, bezpośrednio po zdarzeniu był przytomny, ale posiadał poważne obrażenia lewej nogi oraz na czubku głowy. 19-letni kierowca Passata był trzeźwy – mówi nadkomisarz.

Operacja ratująca życie

Kierujący motorowerem ze względu na ciężkie obrażenia ciała nie został zbadany alkomatem. Zagrożenie życia zadecydowało o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala MSWiA na Szaserów w Warszawie.

– Zwracaliśmy się do szpitala o to, aby oznaczono stan trzeźwości. Lekarze nie byli w stanie przeprowadzić badania ze względu na fakt, że trwała operacja ratująca życie. Policjanci pojawili się w szpitalu około godziny 20.00, powtórnie przybyli tam około godziny 3.00. Ustalili, że mężczyzna jest w stanie ciężkim, przetoczono mu około 4 jednostek krwi, a więc około 3 litrów. W sytuacji transfuzji badanie krwi na obecność alkoholu jest bezprzedmiotowe – mówi nadkom. Krzysztof Obrębski.

Trwają czynności dotyczące stanu trzeźwości poszkodowanego

Fakt ewentualnej nietrzeźwości motorowerzysty będzie trudny do ustalenia, ale funkcjonariusze weryfikują sytuację sprzed wypadku. W toku postępowania może się okazać, że poszkodowany spożywał alkohol. W tej chwili wiadomo jedynie tyle, że ofiara jest nieprzytomna i znajduje się w śpiączce.

Świadkowie wypadku mówili o otwartym złamaniu kości piszczelowych lub wręcz o amputacji nogi,  ale policjanci nie są w stanie potwierdzić  tego faktu. Z kolei funkcjonariusze straży pożarnej mówią o bardzo poważnym urazie podudzia i zmiażdżeniu kończyny. Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu będzie się zwracał o wydanie opinii sądowo-lekarskiej, a w tej chwili więcej informacji nie może udzielić.

Prędkość ustali biegły

W miejscu, w którym doszło do wypadku, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. W tej chwili, ze względu na dobro śledztwa, funkcjonariusze nie udzielą informacji na temat prędkości Passata. Ucinają natomiast spekulacje pojawiające się internecie, że kierujący samochodem jechał ponad 100 na godzinę, ponieważ ani technik kryminalistyczny, ani nikt inny, na tym etapie postępowania nie jest w stanie potwierdzić tego typu doniesień. Prędkość, z jaką poruszał się samochód, będzie w stanie ustalić tylko biegły, m.in. na podstawie toru hamowania pojazdu oraz obrazu zniszczeń.

– Każdy wypadek drogowy ze względu na rodzaj doznanych obrażeń jest albo dochodzeniem, albo śledztwem. Jeśli mamy do czynienia z ciężkimi obrażeniami ciała lub śmiercią, wówczas postępowanie staje się śledztwem. O kwalifikacji tego postępowania zadecyduje prokurator. Jeśli motorowerzysta zostanie uznany za wyłącznego sprawcę tego zdarzenia, sprawa zostanie umorzona. Warunkiem zaistnienia przestępstwa w wyniku wypadku drogowego jest fakt, że obrażeń ciała dozna osoba inna niż sprawca – wyjaśnia naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Przasnyszu nadkom. Krzysztof Obrębski.

M. Jabłońska


guest
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ten ktory obserwuje
Ten ktory obserwuje
1 rok temu

Amputacja nogi… Kierowca passata na pewno nie jechał z ograniczona prędkością w dodatku jak 19 letni sryl wygrał prawko w chipsach i jeszcze ma pasata to go kręci ile może kurla ok.. Załóżmy jedzie z przepisów prędkością ten Górniak passatem… ABS? ?? By go wyhamował i czas reakcji może by go tam leciutko drasnol ale hola hola kierowca kierowca skutera otrzymał z boki impet bo jak by jechał by w bok pasata to by się odbili i by nie miał takich obrazen. Żeby gowniak zachował prędkość i szczególna ostrożność i jechał wolniej to by kierowca skutera by przemknol z 50… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek
odpowiada  Ten ktory obserwuje
1 rok temu

Hola hola idjoto bo inaczej noe mozna nazwac odczepcie sie od tego chlopaka wescie sie za pijaka a nie a co cie to interesuje passat a jak jestes gowniazem to bac i odpier… .

Eee
Eee
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Ciężko jest wyjechać z tamtej strony co wyjeżdżał motorem. Znam go i tego co jechał autem też i wiem do czego są zdolni jeden lubi wypić a drugi nie umie jeździć autem. Motocyklista miał ciężko wyjechać z tamtej strony i mógł nie zauważyć samochodu. Po co go nazywasz pijakiem? Znasz go tak dobrze jak ja? Że go osądzasz? Bronisz jakiegoś szczyla który o mało mówię o mało nie zabił. On jest w ciężkim stanie. Ciekawe czy byś tak samo bronił kierowcę auta gdyby Ci tak przejechał dziewczynę, matkę czy brata. Weź sie troche zastanów człowieku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiada  Eee
1 rok temu

Bardzo dobry komentarz w sedno.

Tomek
Tomek
odpowiada  Eee
1 rok temu

Najlepiej by bylo jak by to kierowca byl w cie,kim stanie a motorkiem mial tylko zadrasniecie to by wam pasowalo . Wiem jak jest tam wyjechac bo jezdze tam tamtendy spieszyl sie napic do sklepu bo mu bylo jeszcze malo wiez do rze jak jechal i jaki byl w stanie to nie oczerniaj chlopaka bo on mial pierwszensto w znam go dobrze i jak ty nie umiesz jezdzic to nie osondzaj

Eee
Eee
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Powiem Ci tak że mam prawo jazdy już pare dobrych lat i nie zapieprzam w terenie zabudowanym ponad setkę. Czemu oczerniasz tylko jedna osobę? Moim zdaniem to obaj byli winni! Ale najlepiej jechać po kimś kto Tobie się nie podoba. To mogło spotkać każdego nie tylko kogoś kto był pod wpływem alkoholu! Odpowiedni ludzie są od takich wyroków nie my. Motocyklista i tak ma kare.

Anonim
Anonim
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Nie broń kolegi nie broń napewno dostanie sowity wyrok

Tomek
Tomek
odpowiada  Eee
1 rok temu

Znam go dobrze a ten drugi to nie szczyl i nie obrazaj pajacu

Anonim
Anonim
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Tak jak gowniaze wsiadaja w za kierownicę, napewno poniesie tego konsekwecje

Cholecky
Cholecky
odpowiada  Ten ktory obserwuje
1 rok temu

Nie ważne teraz jest kto był pijany czy nie. Fakt jest taki, że jeden gość walczy o życie w szpitalu, a dzieciak z passata będzie miał dziurę w psychice do końca życia. trochę empatii i proszę wstrzymajcie się z ocenami.

Tomek
Tomek
odpowiada  Cholecky
1 rok temu

Popieram nik by nie chcial takiego czego ptzezywac sami wiecie jak to sie przezywa

Nowy
Nowy
odpowiada  Cholecky
1 rok temu

Zamiast tych sporów to może zrobimy zrzutów na wdowy motor dla Krzyska

Nowy
Nowy
odpowiada  Nowy
1 rok temu

Sorki nowy

Anonim
Anonim
odpowiada  Nowy
1 rok temu

No pewnie! Teraz napewno krzychu nie wsiądzie po piwku. Dajmy mu dwa miesiące i znowu będzie śmigał

Tomek
Tomek
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Jak znam go to zaraz wsiadzie i bedzie jezdzil jak do tej pory

Tomek
Tomek
odpowiada  Nowy
1 rok temu

Tak zróbcie i sklep pobudujcie przy nim albo znak przedstawić żeby miał pierwszenstwo i niech jezdzi

Tomek
Tomek
odpowiada  Nowy
1 rok temu

Najpierw niech prawko zrobi

Mistrz
Mistrz
odpowiada  Ten ktory obserwuje
1 rok temu

Wyjechał mu pijany i tyle widziałem 20 min wcześniej jak spożywał alkohol

Tomek
Tomek
odpowiada  Mistrz
1 rok temu

Więc to Ty jesteś winny temu wypadkowi.w takim przypadku zabiera się gościowi kluczyki i dzwoni na policje.Mistrzu bo tak się przedstawiasz, mistrzem to Ty jesteś ale tylko na debila 10-cio lecia.
Mam nadzieję że policja do Ciebie zapuka i poniesiesz odpowiedzialność za to.

Tomek
Tomek
odpowiada  Mistrz
1 rok temu

Więc jesteś współwinny tego wypadku.jak widziałeś że pił to zabiera się kluczyki i dzwoni po policje.co by było jakby wsiadł do samochodu.zabilby dwie osoby.ale najlepiej przymknąć oczy .mistrz to z Ciebie ale debila roku

Anonim
Anonim
odpowiada  Mistrz
1 rok temu

Nie broń kierowcy passata i nie pisz głupot
Dziewczyna z nim jadaca sama krzyczala dlaczego tak zapier..

Sylwek
Sylwek
1 rok temu

Jestem kierowcą od 10 lat. W tym przypadku nie ma co bronić której kolwiek że stron. Motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, kierujący passatem także złamał przepisy prędkości. Prawo mówi jasno obaj za to odpowiedzą. Jeden za wymuszenie pierwszeństwa drugi za nie dostosowanie prędkości i ciężki uszczerbek na zdrowiu (życiu) poszkodowanego. Kierowca auta zawsze powinien uważać. Brawura na drodze kiedyś się kończy w tym przypadku młody nie wygra.Ukaranie kierowcy Passata być może uratuje innym życie…

Tomek
Tomek
odpowiada  Sylwek
1 rok temu

A pijany niech jezdzi dalej i sie uczepili chlopaka
Widac ze lubi sie pijanych

Waclaw
Waclaw
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Oj Tomasz Tomasz swiety nie jestes tez sklep by sie przydal Tobie w podworku

Tomek
Tomek
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Bo u was na tej wsi jest przyzwolenie na jazdę po pijaku.

Ula
Ula
odpowiada  Sylwek
1 rok temu

Jeszcze napisz niech mu kupi motor

Gość
Gość
1 rok temu

Bardzo szkoda chłopaka nie dość, że miał przewalone w domu to jeszcze spotkała go taka tragedia.

Ula
Ula
odpowiada  Gość
1 rok temu

A skont ty wiez jak mial w domu ja jak znam jego rodzicow to bardzo go kochajo i majo ich nie jednego i nie pisz glupotow ze mial w domu przewalone bo nik nie ma takich rodzicow jak on

Gość
Gość
odpowiada  Ula
1 rok temu

Kochają? Chyba nie mówimy o tych samych ludziach. Lepiej Nie wypowiadaj się jak nie wiesz.

ABC
ABC
odpowiada  Gość
1 rok temu

Gość jak ciebie rodzice nie kochają to nie oczerniaj innym znam ich i jest to normalna kochająca się rodzina

Anonim
Anonim
odpowiada  Gość
1 rok temu

.Takim komentowaniem bezmyślnym potwierdzasz co mówią o ludziach ,, ludzie to kurw* , ciągle potrafią obgadywać za plecami a w twarz nic nie powiedzą” . Radzę najpierw pomyśleć nad tym co się piszę o rodzinie kogoś?
Nie pozdrawiam

Marcin Nowak
Marcin Nowak
1 rok temu

Kierowca również powinnien za to odpowiedzieć gdyż tam jest ciężki przejazd przez skrzyżowanie, więc nawet i trzeźwy mogłby wpaść pod ten samochód, a po drugie jest zabudowany, a skutki wypadku widać gołym okiem, że były tragiczne przez właśnie brawurową prędkość młodego kierowcy. Nie ukarają młodego kierowcy dziś to następnym razem za bezmyślność może zabić więcej osób jak się trafii… mam nadzieję, że sprawiedliwie to zostanie wszystko rozstrzygnięte. Prawojazdy zabrał bym bez żadnego ale… ze względu na widoczne skutki brawurowej jazdy, potwierdzające nadmierną prędkość…

Pozdrawiam

Qwert
Qwert
odpowiada  Marcin Nowak
1 rok temu

I jeszcze sobie jak gdyby nigdy nic jeździ rowerem po Chorzelach i się cieszy

Ula
Ula
odpowiada  Qwert
1 rok temu

A przeszkadza ze jezdzi rowerem to i ty jezdzij wes i sie ogarnoj i przestan pisac banaluki

Zenek
Zenek
odpowiada  Qwert
1 rok temu

Widziales czy widzalas zeby sie cieszyl bo ja.go jak.widzialem to nie jest ucieszony a teraz co.chlopak.ma z domu nie wyjsc .
Pomysl co piszesz a.nie

Ula
Ula
odpowiada  Marcin Nowak
1 rok temu

Widocznos jest dobra a jak ktos jest slepy to niech nie wsiada za kierownice jakiego kolwiek pojazdu . Jak im ten kierowca przeszkadza a o drugi ani slowa ze pil byl pijany i tamten moze jezdzic tylko chlopak im w glowie siedzi z passata . Popatcie sie na siebie jaki wy jestecie i nie ocenaj

Jerzy
Jerzy
odpowiada  Ula
1 rok temu

Ludzie nauczcie sie poprawnosci jezyka polskiego i dopiero wtedy piszcie na forach bo az wstyd za co niektorych wypowiedzi i bledy . a Krzysiek byl trzezwy . dlaczego kierowca passata mowi ze jechal sam a jechala z nim malolata ? … Chwile po wypadku krzyczala na niego cyt ” po co tak zapierdalales”

Damian
Damian
odpowiada  Jerzy
1 rok temu

Nie wiesz to nie pisz głupot

Anonim
Anonim
1 rok temu

Ja widziałem ten samochód jak mignal mi przed domem bo akurat byłem na podwórku, wcale wolno nie jechał a przejeżdżal przez wioskę. Motocyklista był podobno pijany ale czy to ważne? A jakby to było na pasach tuż za przystankiem to ten kierowca zdarzył by wychamowac? Na bank nie! Motocyklista sam siebie ukarał nie uwaga. I to nie koniec jego problemów które dopiero co się zaczną ale według mnie, oboje są winni. Oboje mieli gdzieś przepisy ruchu drogowego dlatego doszło do tragedii.

Pan
Pan
odpowiada  Anonim
1 rok temu

A skad ta pewnosc ze byl pijany

Jp2
Jp2
1 rok temu

Prawko posiadane od 2 miesięcy i oto mamy efekty. Od wujka (obecnego tam strażaka) wiem że nie nie było nawet czuć woni alkoholu więc skąd do cholery te chore spekulacje na ten temat?!! Przeżyłem wypadek przy 50km/h i skończyło się zdartymi rękami i połamanymi plastikami. Jest tam ładny prosty odcinek na którym mało kto jeździ 50. Po samochodzie i śladach hamowania widać ewidentnie że prędkość passata to minim 120km/h.

Zbyszek
Zbyszek
odpowiada  Jp2
1 rok temu

Gdzie masz te slady . Wes i spujsz sie na siebie bo juz nie wiez co pisac to piszesz co ci przyjdzie do glowy . A wujek mowil ze chcial jeszcze cw… od straz…

Zbyszek
Zbyszek
odpowiada  Jp2
1 rok temu

A skont ty wiez ile kto ma prawojazdy wes sie i spojz w lustro i popatrz jaka z ciebie jest podla morda i tak byl pij… i tak

Jp2
Jp2
odpowiada  Zbyszek
1 rok temu

Znam tego łepka. To wystarczy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Czy administrator strony może wyłączyć komentowanie??? Ludzie ile w Was jadu, hejtu i złości. Zajmij ie się swoim życiem a nie sensacji szukacie wszędzie.

Zenek
Zenek
odpowiada  Mieszkaniec
1 rok temu

Bo oni tylko zyjo sensaci u innych bo u siebie nie widzo nic

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Mam do was pytanie czy przy transfuzji krwi nie jest pobierana krew aby wiedzieć jaka jest grupa krwi? Czy przy pobraniu krwi nie można było określić czy we krwi jest alkohol? Moim zdaniem to jest dziwna sytuacja , przecież osoba ta musiała dostać krew tej samej grupy . Czyżby szpital coś ukrywał

Zbyszek
Zbyszek
odpowiada  Obserwator
1 rok temu

Na to wychodzi ze tak . I stopy nie ma urwanej tylko noge mial mocno poszarpano . Jakk sie dowiedzialem cos tu bardzo smierdzi z to krwio

Anonim
Anonim
odpowiada  Zbyszek
1 rok temu

Ty chyba śmierdzisz

Obeznany
Obeznany
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Osobie trzeźwej dało by radę zmniejszyć krwotok ale będąc pijany krew leci kilka razy gorzej niż po trzeźwemu . Sami sobie odpowiedzieć musicie czy dalej będziecie brnąć w to czy ta osoba była trzeźwa ?

Erotoman Alkoholik
Erotoman Alkoholik
1 rok temu

Ja mam taką propozycję. Zabrać obu prawa jazdy na 5 lat. I jednemu i drugiemu. Ten co wymusił pierwszeństwo przejazdu zapłaci zdrowiem, niestety. Ten co łamał przepis ograniczenia prędkości będzie w zdrowiu latał dalej ale na rowerze. Myślę że to uczciwe.

Msphz
Msphz
1 rok temu

Ja rozumiem że poszkodowanego nie zbadasz alkomatem, ale dlaczego nie wzięli mu próbki krwi do badania??? W bardzo dużym znaczeniu miała by teraz sytuacja kierującego autem, gdyby okazało się że motocyklista był pod wpływem… W głowie się nie mieści

Zbyszek
Zbyszek
odpowiada  Msphz
1 rok temu

Ale krw jest wzienta do badania jako ma krew jak dostal krew to muszo zbadac i dac tako samo cos tu jest nie fer

Anonim
Anonim
odpowiada  Zbyszek
1 rok temu

Tak napewno wszyscy są w zmowie z kierujacym motocyklem

Anonim
Anonim
odpowiada  Msphz
1 rok temu

W głowie to się nie mieści że z taka prędkością gowniaz jezdzi w terenie zabudowanym prawko chyba ojciec załatwił

Anonim
Anonim
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Nie dadzą temu. Chłopakowi spokoju . Co za bestie nie ludzie . Tylko czyhają jak hieny a u siebie noc nie widzą brudu jaki robio

ABC
ABC
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Ludzie skąd wiecie z jaką prędkością jechał kierowca passata policja nie potwierdziła waszych bredni że kierowca jechał 120km/h jak by jechał te 120 to gościa z motoru zabrałby karawan a nie helikopter po co wjeżdżacie na rodziców chłopaka a o pijanym kierowcy motocykla nic nie powiecie kto o zdrowych zmysłach siada pijany na motor czy do innego pojazdu dajcie już spokój chłopakowi i zajmijcie się sobą a nie bronicie pijaka

Czytelniczka
Czytelniczka
odpowiada  ABC
1 rok temu

Ja jestem kierowcą od 20 lat ! Tą trasą też przejeżdżam i nie brońcie takich ludzi co zapier …i nie stosują się do przepisów !!! Bo ja stosując się do przepisów to nawet zauważę żółwia przechodzącego przez ulicę ! I dam mu spokojnie przejść ! Jak by mu wyjechał ciągnik z przyczepą na drogę to nie było by co zbierać ,ani z niego ni z jego pasażerki ! Samochody to bezmuzgie maszyny nic nie czujące ! Dlatego ludzie po to mają muzgi by ich używać !!! I nic po za tym nie ma znaczenia !!! Bo takich co bez muzgu… Czytaj więcej »

Zbyszek
Zbyszek
odpowiada  Czytelniczka
1 rok temu

Przeczytaj co napisalas i przestan gupio siebie robic

anonim
anonim
1 rok temu

Jakie piszecie bzdury….. mam wrażenie że wszyscy jestescie z innej galaktyki