Złote Gody w Gminie Przasnysz.

Jesienią tradycyjnie odbywają się wzruszające uroczystości związane z 50-leciem pożycia małżeńskiego par zamieszkujących w konkretnych gminach. Nie inaczej musiało być więc w gminie Przasnysz, która słynie z długoletnich związków małżeńskich.

Tegoroczna uroczystość Złotych Godów została zorganizowana w świetlicy w Lesznie. Tu właśnie 14 października spotkali się mieszkańcy gminy, którzy mogą pochwalić się 50 latami stażu małżeńskiego. W gronie osób, które gratulowały takiego osiągnięcia, znaleźli się ważni goście. Oprócz wójt Grażyny Wróblewskiej, która pełniła honory gospodarza, do Leszna przyjechali m.in. posłanka Anna Cicholska, radna sejmiku wojewódzkiego Wiesława Krawczyk oraz radni powiatowi: Małgorzata Grabowska oraz Piotr Sekuna. Obecny był także przewodniczący Rady Gminy Andrzej Sekuna.

Zanim wybrane pary mogły otrzymać honorowe wyróżnienia, przyznane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy – wszyscy zaproszeni goście spotkali się w kaplicy w Lesznie, gdzie została odprawiona msza święta w intencji „złotych małżonków”.

Najważniejsza część Złotych Godów przyniosła wiele wzruszeń i wspomnień wszystkim wyróżnionym parom. Obecni na spotkaniu małżonkowie odebrali z rąk przedstawicieli samorządu wspomniane medale, a także dodatkowe upominki i moc życzeń. Nie mogło zabraknąć także jubileuszowego tortu i okolicznościowych przemówień, w których podkreślano, by małżonkowie mogli za kilka lat świętować kolejne okrągłe rocznice ślubu.

Uroczystość zwieńczyły: krótki występ muzycznie utalentowanej młodzieży oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie dla potomnych.

Lista par małżeńskich świętujących Złote Gody w 2018 roku:

1. Jadwiga i Tadeusz Bonalscy (Sątrzaska)

2. Halina i Stefan Garzcińscy (Mchowo)

3. Wiesława i Henryk Kozłowscy (Leszno)

4. Krystyna i Romuald Królikowscy (Dobrzankowo)    

5. Halina i Mieczysław Walczakowie (Oględa)

6. Halina i Eugeniusz Jakóbowscy (Obrąb)

7. Jadwiga i Mieczysław Lompertowie (Stara Krępa)

8. Regina i Eugeniusz Zdrojewscy (Stara Krępa) 

9. Alina i Kazimierz Ładowie (Sątrzaska)

10. Zofia i Kazimierz Sztymelscy (Annopol)

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments