Zgłoszono uszkodzenia 45 pojazdów. Poszkodowanych może być więcej.

Wracamy do tematu kierowców, którzy czują się poszkodowani niewłaściwie oznakowanym remontem na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Wiśniewo. Podróżujący nocą z 17 na 18 sierpnia uskarżali się na uszkodzenia opon oraz podwozi samochodów, do których doszło na skutek kontaktu ze świeżo położoną nawierzchnią.

Policja otrzymała kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących uszkodzonych pojazdów. Poszkodowanych może być więcej

Pierwsze zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu napłynęło o godzinie 21.42, ostatnie – po godzinie 3.00. Jak poinformowała nas kom. Ewa Nowak  z KPP Przasnysz, feralnej nocy do dyżurnego dodzwoniło się kilkunastu kierowców. Zgłoszenia dotyczyły niewłaściwie oznakowanych robót drogowych, prowadzonych na odcinku o długości około 1 km drogi we wsi Wiśniewo, należącej do powiatu ciechanowskiego, położonej pomiędzy Gruduskiem a Czernicami Borowymi. Wszyscy dzwoniący  zgłaszali uszkodzenia opon samochodów, do których doszło na skutek najechania na świeżo wylany lepik lub asfalt, co skutkowało zniszczeniem bieżników. Problem widoczny jest także na przasnyskich rondach, gdzie pojazdy „gubiły” przyklejony materiał drogowy.

Uszkodzonych 45 pojazdów, trwają czynności wyjaśniające

Liczne zgłoszenia w tej sprawie otrzymała również policja mławska, ale przekazała je do KPP w Ciechanowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. W sumie odnotowano uszkodzenia 45 pojazdów. Zgłoszenia pochodziły m.in. z terenu powiatów: ciechanowskiego, przasnyskiego i mławskiego. Niewykluczone, że poszkodowanych osób może być więcej – Ciechanowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku art. 97 Kodeksu Wykroczeń ( Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany – przyp. red.), jest to wstępna kwalifikacja. Policjanci po przeprowadzeniu niezbędnych czynności postawią właściwą kwalifikację, być może dotyczącą naruszenia art. 84 KW, dotyczącego nieprawidłowego zabezpieczenia przeszkód lub robót, mogących zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego – mówi kom. Jolanta Bym oficer prasowy KPP w Ciechanowie. Jak zapewnia komisarz Bym każdy pokrzywdzony zostanie poinformowany o wyniku prowadzonych czynności. O przebiegu postępowania można się dowiedzieć również telefonicznie, dzwoniąc do ciechanowskiej komendy pod numer telefonu 23 673 12 03.

Sprawie przygląda się obecnie również Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, pod który podlega droga wojewódzka nr 544. Przedmiotem analiz będzie kwestia prawidłowości oznakowania obszaru robót drogowych oraz konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu, podczas prowadzonego remontu nawierzchni.  MZDW na naszą prośbę ma niebawem sformułować informacje i ewentualne wytyczne dla poszkodowanych kierowców. Na razie do problemu musi odnieść się wykonawca robót. Do tematu wrócimy.

Małgorzata Jabłońska

Infoprzasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments