Zespół „SPEED” tylko w zeszłym tygodniu ujawnił prawie 600 wykroczeń.

Powołany na Mazowszu zespół „SPEED” skutecznie realizuje powierzone mu zadania. Policjanci w ubiegłym tygodniu skontrolowali ponad 600 pojazdów i ujawnili 591 wykroczeń. W 33 przypadkach przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, czego skutkiem jest utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Dobitnie przekonali się o tym kierowcy, pędzący po mazowieckich drogach.

Zespół „SPEED” powołano 19 lipca, a jego głównym celem jest reagowanie na rażące wykroczenia w ruchu drogowym. Prędkość jest najczęściej wymienianą przyczyną tragicznych zdarzeń. Mundurowi otrzymali narzędzia w postaci najnowocześniejszego sprzętu. Za kierownicami szybkich pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory, siedzą najlepsi policjanci ruchu drogowego.

Przez ostatni tydzień (12.08-18.08) policjanci skontrolowali ponad 600 pojazdów, ujawnili 591 wykroczeń. Mundurowi ujawnili 427 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W dwóch przypadkach okazało się, że kierujący pojazdami znajdują się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków. W 33 przypadkach przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Należy zaznaczyć, że jazda z tak dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Mazowieccy funkcjonariusze podczas codziennej służby dbali, dbają i dbać będę, aby kierowcy mieli świadomość nieuchronności kary za zachowania stwarzające zagrożenie na drodze. Zwłaszcza teraz, gdy do walki z „piratami” drogowymi dołączyli specjaliści z grupy „SPEED”.


Źródło KWP Radom
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments