,,Zero tolerancji” dla osób, które nie stosują się do kwarantanny.

Policja ostrzega, że wobec osób, które nie będą przestrzegały obowiązujących zaleceń dotyczących kwarantanny będą prowadzone czynności w kierunku wykroczeń, a w niektórych sytuacjach nawet przestępstw. Pomimo wolnych dni okres w jakim się znaleźliśmy, to nie czas na spotkania towarzyskie lub koleżeńskie, a tylko i wyłącznie na odpowiedzialne zachowanie.

 

Zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków nie są spowodowane wakacjami, a podyktowane bezpieczeństwem nas wszystkich.

Seniorzy, rodzice, dzieci i młodzież powinni zdawać sobie sprawę z zagrożenia i w tym czasie być odpowiedzialnym i unikać spotkań towarzyskich oraz bezpośredniego kontaktu z innymi. Osoby objęte kwarantanną powinny stosować się do niej i zalecań Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w 100%. Nie ma mowy o jakichkolwiek odstępstwach.To jest ich prawny obowiązek! – informuje Policja.

Za złamanie kwarantanny grozi kara 30 000 zł

 

– Rząd wprowadza mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – powiedział podczas konferencji premier Mateusz Morowiecki.

Według kodeksu karnego: „Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie tą chorobą: podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”


 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
10 miesięcy temu

Powinny być nalepki na drzwi wprowadzone . Dla dobra ratowników medycznych. listonoszy, kurierów, osób postronnych

Wizard
Wizard
10 miesięcy temu
odpowiada  jarek

Pomysł dobry ale co z tego jak niektórzy ludzie mają w czterech literach zdrowie innych. Dziś sam doświadczyłem tego na własnej skórze przed sklepem.Na drzwiach sklepu informacja że w środku mogą znajdować się tylko trzy osoby a okazało się że w sklepie stoi 5 osób z czego dwie tylko robią faktycznie zakupy,reszta towarzystwa stoi i biadoli jak to się ciężko zrobiło nie zachowując praktycznie żadnego odstępu od siebie. Po mimo że jestem młody nie zważałem na to że muszę zjebać starszych od siebie,zrobiłem to bez najmniejszego zastanowienia. Ludzie obudźcie się,to nie pora na pogaduszki.Każdy chce zrobić jak najszybciej zakupy i… Czytaj więcej »

jarek
jarek
10 miesięcy temu
odpowiada  Wizard

A Pisałeś niedawno ze ludzie sa odpowiedzialni, jak widać nie wszyscy. Dobrze zrobiłeś tylko oby dotarło do tych ludzi że takie sytuacje to zagrożenie dla nich i innych. Dziwie się też sprzedawczyni że ich nie wyprosiła jak nie kupowali

Polskę zbaw
Polskę zbaw
10 miesięcy temu

A jak tam proboszcz Kazimierz z Krzynowłogi Wielkiej, stosuje się do wymogów i wpuszcza do kościółka makis osób?

Bernarda
Bernarda
10 miesięcy temu

Bardzo śmieszne..i co to da… Kiedy nawet 1/4 z osób które właśnie wróciły z Włoch, Niemiec itd.. Nie dostało wgl nakazu kwarantanny a sami są zbyy glupi żeby na to wpaść żeby ją zastosować w życiu..

Ferda@
Ferda@
9 miesięcy temu

Nie do końca jest tak. Otóż jestem świadkiem gdzie osoby powróciły z zagranicy a żadnych kontroli mundurowych od 4 dni nie ma i nie było