Zenon Szczepankowski odznaczony medalem „Bene Meritus Powiatom”.

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski w latach 1998-2018, otrzymał odznaczenie „Bene Meritus Powiatom” przyznawane przez Związek Powiatów Polskich. Okazją do jego wręczenia był Mazowiecki Konwent Powiatów, który odbył 30 maja 2019 r. w Warszawie.  To forma podziękowania za wkład pracy, jaki wykonał były starosta  na rzecz samorządów powiatowych, przez 5 kadencji istnienia powiatów w Polsce.

Wraz z zakończeniem swojej kadencji w powiecie przasnyskim Zenon Szczepankowski musiał opuścić, zgodnie ze statutem ZPP, wiele gremiów wojewódzkich i ogólnokrajowych. Wcześniej, oprócz funkcji przewodniczącego Mazowieckiego Konwentu Starostów i Prezydentów Miast, sprawował też funkcję członka zarządu we władzach krajowych ZPP, członka komisji oświaty oraz członka komisji administracji i bezpieczeństwa w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Był też członkiem zespołu doradczego przy ministrze rolnictwa w Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich planującej perspektywy rozwojowe wsi i rolnictwa. Zasiadał też w Komitecie Monitorującym Fundusze Europejskie. Wszystkie te funkcje wojewódzkie i ogólnokrajowe pełnił społecznie, bez dodatkowego wynagrodzenia. Dawały mu one jednak istotną wiedzę, którą spożytkował na rzecz społeczności powiatowych całej Polski, ale także na rzecz mieszkańców województwa mazowieckiego i powiatu przasnyskiego.

Starostowie i prezydenci miast zrzeszeni w ZPP i w ramach Mazowieckiego Konwentu Powiatów pożegnali starostę Zenona Szczepankowskiego medalem i gromkimi oklaskami, życząc mu dalszego spełnienia w pracy zawodowej i służbie publicznej.

Wraz z byłym starostą medal „Bene Meritus Powiatom” odebrali też inni zasłużeni starostowie: Adam Janas i Zbigniew Deptuła, Marian Niemirski.


2
Skomentuj artykuł

avatar
2 Liczba wątków
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
2 Comment authors
KonradJasia Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jasia
Gość
Jasia

Gratulacje , zasłużył na medal 🙂

Konrad
Gość
Konrad

Powinnien być nadany tytuł honorowego obywatela Chorzel. Lub ulica 😂