„Żelaźnianki to kurpianki” zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego [FOTO]

Koło Gospodyń Domowych z Żelaznej Rządowej „Żelaźnianki to kurpianki” mimo epidemii koronawirusa postanowiło zachęcić mieszkańców powiatu do aktywnego spędzania czasu we własnych domach.

 

– Koronawirus to słowo od jakiegoś czasu, prześladuje nas i podbija wszystkie media społecznościowe. W związku z pandemią i apelach o pozostaniu w domach, pragniemy pokazać wam, jak my kobiety z Żelaznej, radzimy sobie w tych trudnych czasach. Obecnie, spędzamy teraz swoje codzienne życie w domach, w ramach dobrowolnej lub narzuconej kwarantanny – informują żelaźnianki.

Gospodynie domowe cały czas pozostają ze sobą w kontakcie telefonicznym i online. Wymyśliły sposób, aby zainspirować społeczeństwo przedstawiając siebie i swoje sposoby na spędzanie czasu wolnego.

Kamila Orzoł wraz z synem Gabrysiem spędza czas wolny bardzo kreatywnie. Wycina wraz z nim wycinanki kurpiowskie. – Do najpopularniejszych wzorów wycinanek Kurpiowskich, należą leluje i gwiazdy – mówi.

Kazimiera Kuzia i Stanisława Kisiel przygotowują swojskie wędliny. – Wiejskie zapasy na zakazy. Domowa swojska kiełbasa, to prawdziwy przysmak. Nasze domowe wędliny, doskonale sprawdzą się w czasach obecnego kryzysu – wspominają kobiety.

Jolanta Olbryś postawiła na czytanie książek. – Czytanie to nie tylko sposób na rozerwanie się i lekarstwo na nudę-to wartościowe, zdrowe i rozwijające zajęcie, zarówno dla Nas jak i dla dzieci – dodaje.

Amelia Prusik samodzielnie piecze bułeczki. W czasie pandemii trzeba być i samowystarczalnym. Wystarczy mieć odpowiednie składniki, aby zaprosić najbliższych na wspaniałe wypieki.

Hanna Kowalczyk wolny czas poświęca wspólnej zabawie z dzieckiem. – Spędzanie czasu w domu z dziećmi może być szansą, na niezwykłą podróż do lat własnego dzieciństwa – dopowiada. Podobnego zdania jest Ewelina Zembek z córkami, która w zabawie wykorzystała piasek kinetyczny. – Piasek kinetyczny, to doskonały sposób na to, by stworzyć piaskownicę w domu i pozwolić dzieciom na świetną zabawę, bez bałaganu – dodaje. Marta Koziatek proponuje mieszkańcom gminy Jednorożec i powiatu przasnyskiego zabawę z grami planszowymi.

Celina Stefaniak wykorzystuje czas na twórcze robótki ręczne z muliny.

Zofia Berk w swoim domu śpiewa pieśni kurpiowskie.

Agnieszka Piotrak postanowiła poświęcić się swojej wnuczce i zdalnej edukacji.

Barbara Suchowiecka postawiła na jazdę na rowerze z zachowaniem odpowiedniej odległości od innych osób.

Anna Pliszka swój czas wolny wykorzystuje na wiosenne porządki

Stanisława Kisiel przegląda albumy ze zdjęciami i myślami wraca do dawnych lat.

Teresa Zembek relaksuje się rozwiązując krzyżówki. – Nie ulega wątpliwości, że krzyżówki to doskonały sposób na relaks lub po prostu codzienną nudę – dodaje.

Halina Jurczak pielęgnuje rośliny doniczkowe, bo według niej dom pełen roślin jest piękniejszy i zdrowszy.

Irena Maluchnik piecze ciasta dla całej rodziny.

Teresa Kłos odnajduje przyjemność w gotowaniu i rozwijaniu swoich umiejętności kulinarnych.

Halina Tabaka dba o zachowanie czystości we własnym domu. Uważa, że jest to ochrona przed wieloma chorobami.

Stanisława Merchel Suchowiecka piecze rolady biszkoptowe z jabłkami.

Joanna Abramczyk wraz z siostrzenicą uczy się grać na gitarze. Nauka gry na instrumentach jest wskazana w każdym wieku. Jeśli masz zapał do muzyki i gitary, zacznij lekcje już teraz – dopowiada.

Małgorzata Milewska swój wolny czas poświęciła na odświeżenie mieszkania.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments