„Zdrowe produkty jemy i zdrowo rośniemy”

30 marca 2016r., w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach odbyły się zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” sponsorowanego  przez znaną markę soku dla dzieci „Kubuś Play”. Tematem spotkania było prawidłowe odżywianie się dziecka w wieku przedszkolnym. „Pszczółki” poznały podstawowe nawyki zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne ze względu na zawarte w nich witaminy i minerały.

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z „piramidą żywienia”, która podpowiadała im, co należy wybrać, aby przygotować zdrowy i zbilansowany posiłek. Zwróciły również uwagę na najniższy poziom piramidy prezentujący dzieci w różnych dyscyplinach sportowych. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że aby zachować zdrowie należy codziennie ćwiczyć.

„Pszczółki” oglądały naturalne okazy owoców i warzyw, rozpoznawały je za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu. Aby przekonać się, że wszystkie owoce i warzywa można zastąpić sokami i musami owocowo-warzywnymi, wyciskały sok ze świeżych pomarańczy oraz przygotowywały koktajl bananowy z jogurtem naturalnym. Na koniec odbyła się degustacja smacznych i zdrowych przetworów owocowych.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments