Zdrowe lekcje w szkołach gminy Krzynowłoga Mała.

Ponieważ 8 listopada jest od kilku lat dniem organizowania akcji ,,Śniadanie daje moc”, w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach przygotowano z tej okazji specjalne zajęcia. Uczniowie klas 0–III  samodzielnie przygotowywali posiłek, który składał się wyłącznie ze zdrowych produktów i artykułów. W organizacji śniadania chętnie pomogli rodzice uczniów.

Na stołach znalazło się mnóstwo produktów, w tym warzyw, z których uczniowie samodzielnie tworzyli zdrowe i smaczne kanapki. Tym razem nie było żadnych słodkich przekąsek czy też chipsów, tylko owoce. I okazało się, że wszystkim to smakowało.

Działania podjęte w ramach tej akcji przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, utrwaliły prawidłowe nawyki. Akcja była również doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej.

Kilka dni później w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach rozpoczął się z kolei „Tydzień zdrowego odżywiania”. W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” przez kolejne dni uczniowie przynosili do szkoły owoce lub warzywa w określonym kolorze. W ubiorze również pojawiły się barwne akcenty podkreślające dominującą w danym dniu barwę.

Każdy „kolorowy dzień” rozpoczynał się spotkaniem, na którym uczniowie z klas starszych zapoznawali młodszych kolegów z informacjami na temat wartości odżywczych ukrytych w barwnych owocach lub warzywach. Zagadnienia te były również poruszone na lekcjach.

W kolejne dni dominowały następujące kolory: wtorek – dzień czerwony, środa – żółty, czwartek – zielony. Piątek był z kolei dniem wielobarwnym, a zakończył się przygotowaniem zdrowych i smacznych sałatek owocowych i warzywnych.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments