Zdecydowany lider MKS – ORLIKI 2003/2004

Obawy przed meczem z Płońską Akademią Futbolu były duże ponieważ drużyna ta wygrała wszystkie mecze grupowe tak jak przasnyszanie i o pierwszym miejscu w rundzie jesiennej decydował ostatni mecz ligowy pomiędzy tymi zespołami.  Dobra praca trenera Postka i młodych zawodników przyniosła oczekiwane efekty. Na trybunach obecni byli rodzice młodych piłkarzy oraz Burmistrz Przasnysza Pan Waldemar Trochimiuk, którzy obejrzeli dobry mecz w wykonaniu gospodarzy.

Trener Bogusław Postek: Do dyspozycji miałem wszystkich zawodników (tak jak we wszystkich meczach ligowych) zdrowych i gotowych do gry. Nie ukrywam, że lekki stres przed meczem  towarzyszył całej drużynie ale to pozwoliło na większą mobilizację moich zawodników i pełne zaangażowanie w czasie meczu. Z drużyną z Płońska rywalizowaliśmy w poprzednim sezonie podczas finałowego turnieju o mistrza Okręgu rozgrywanego w Przasnyszu. Wtedy to pokonaliśmy 3-1  naszych rywali. Biorąc pod uwagę szybki rozwój Płońskiej Akademii Futbolu i postęp w osiąganiu umiejętności piłkarskich młodych zawodników z Płońska obawy przedmeczowe były duże.

Od pierwszego gwizdka sędziego byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie gry. Składne akcje, duże zaangażowanie,  rozważna gra ofensywna, wymiana dużej ilości podań, duża ilość akcji skrzydłami pozwoliła pokonać naszych rywali  8-2  i zająć pierwsze miejsce w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014.  Na obecną chwilę nie mamy równorzędnych rywali w naszej grupie, zdecydowanie przewyższamy naszych rówieśników swoimi umiejętnościami a świadczy o tym chociażby  ilość strzelonych i straconych bramek. W 8 meczach strzeliliśmy naszym przeciwnikom  103 bramki a straciliśmy tylko 9.

Liczę na to, że w rundzie wiosennej podtrzymamy dobrą passę,  zdobędziemy mistrza Okręgu i awansujemy do Ligi Mazowieckiej.

Przy okazji zakończenia rundy chciałbym wyróżnić wszystkich zawodników, którzy stanowili kadrę zespółu: Krystian Augustowski, Andrzej Nidzgorski, Seweryn Szafrański, Maciej Nidzgorski,  Jakub Kawiecki, Jakub Janowski, Wojciech Grysztar, Bartosz Biedrzycki, Dawid Prusik, Paweł Zadrożny, Adrian Suwiński, Wiktor Kask, Przemysław Górniak, Maciej Zygmuntowicz, Jan Wiśniewski.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Bramkarz – Krystian Augustowski. Obrońcy – Seweryn Szafrański, Maciej Nidzgorski, Jakub Janowski. Pomocnik – zdecydowany lider drużyny i jej kapitan Bartosz Biedrzycki. Napastnicy – Dawid Prusik, Przemysław Górniak.

Serdecznie dziękuję zawodnikom za ich zaangażowanie, rodzicom za obecność na każdym meczu i gorący doping. Pozdrawiam. Trener i Prezes MKS Przasnysz Bogusław Postek.


MKS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments