Zbigniew Sosnowski, twórca marki rowerowej KROSS, wyróżniony w rankingu Liderów Biznesu 2017 „Forbesa”

W najnowszym, grudniowym numerze tego prestiżowego magazynu prezes i założyciel największej firmy rowerowej w Polsce Zbigniew Sosnowski zajął 10. miejsce. Jury, wybierające liderów polskiego biznesu, doceniło go m.in. za przejęcie holenderskiej marki Multicycle i inwestowanie w osobną linię produkcyjną karbonowych ram w Przasnyszu.

Zestawienie najbardziej dynamicznych przedsiębiorców w kraju polska edycja znanego magazynu biznesowego przygotowuje co roku. Doskonale obrazuje ono trendy i rozwój polskiego sektora prywatnej przedsiębiorczości oraz kondycję poszczególnych, największych firm. W tegorocznej edycji założyciel i prezes przasnyskiej firmy KROSS Zbigniew Sosnowski (określony w artykule jako „potentat rowerowy”) na 20 wyróżnionych przedsiębiorców zajął 10. miejsce, mogąc się pochwalić 40 punktami w rankingu.

Jak co roku w układaniu listy Liderów Biznesu dziennikarzom „Forbesa” pomagało 18 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych. Najpierw stworzono listę potencjalnych liderów, uzupełnioną przez jury. Następnie członkowie jury przygotowali listę 10 najbardziej cenionych osób polskiego biznesu i uszeregowało ich w kolejności od 1 do 10. Tegoroczny ranking jest skutkiem zsumowania tych ocen i uszeregowania wyróżnionych osób według punktacji.

Przypomnijmy, że KROSS ma za sobą rok wyjątkowo intensywnych inwestycji, co znalazło właśnie swoje odzwierciedlenie w rankingu „Forbesa”. W lutym br. ta spółka sprawnie przejęła legendarną holenderską markę rowerową Multicycle z ponad 40-letnią tradycją. Dostała również dotację z Unii Europejskiej na budowę  w swojej fabryce w Przasnyszu zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej karbonowych ram. W dodatku w kolekcji 2018 rozszerzyła swoją ofertę rowerów elektrycznych – m.in. o modele wyczynowe.

Wszystkiego na temat marki KROSS dowiemy się ze strony www.kross.pl.

 

foto: materiały prasowe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments