Zatrzymani z 6 tonami nielegalnego tytoniu.

W sumie ponad 6 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci na terenie powiatu makowskiego i ostrowskiego. Uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to kwota blisko 5 mln zł. Mundurowi zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn.

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu wspólnie z makowskimi funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli VW Transportera. Jak się szybko okazało kierujący w samochodzie przewoził 840 kg nielegalnego tytoniu. Mężczyźni, którzy podróżowali autem, 24 i 25-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszej pracy nad sprawą mundurowi zatrzymali jeszcze jedną osobę, 44-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który konwojował przewóz towaru.

Policjanci szybko ustalili skąd towar był przewożony. Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu ostrowskiego funkcjonariusze zabezpieczyli kolejna partię towaru. W sumie ponad 6 ton tytoniu. Jak ustalono straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 5 mln zł.

Prokurator wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno–skarbowe, za które grozi im kara w postaci pozbawienia wolności, bardzo wysoka grzywna oraz całkowity przepadek towaru.

Źródło KPP Maków Maz.

Skomentuj artykuł

avatar