Zatrzymani sprawcy rozboju na 85 letniej kobiecie

W nocy 10.11.br. w Przasnyszu dwóch młodych zamaskowanych mężczyzn dokonało rozboju na sędziwej mieszkance Przasnysza. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy (10.11.br) ok. godziny 23:00, do domu mieszkającej samotnie   85 letniej przasnyszanki weszło 2 mężczyzn w kominiarkach.  Mężczyźni żądali od  starszej kobiety  wydania pieniędzy, kiedy  odmówiła i zaczęła krzyczeć, szarpali ją za ubranie, a jeden z nich przytrzymał ją za ręce i zasłonił  usta dłonią.  Napastnicy przeszukując mieszkanie znaleźli  torbę na zakupy,  w której kobieta miała pieniądze i je zabrali.  Dopiero następnego dnia rano wystraszona kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła swojego sąsiada , to on powiadomił policję. Już po czterech dniach policjanci ustalili sprawców rozboju, którymi okazali się 20 i 21 letni mieszkańcy Przasnysza. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że starsza pani jednego ze sprawców od czasu do czasu  wspierała finansowo dając mu pieniądze na życie.

Do czasu sprawy w sądzie 21 latek , będzie odsiadywał zaległą karę pozbawienia wolności. Natomiast 20 latek będzie  musiał dwa razy w tygodniu meldować się  w przasnyskiej komendzie. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi do 12 lat więzienia.


E.Ś/E.N

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments