Zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Ciechanowa zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się później okazało był on kompletnie pijany i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Tuż przed godz. 14:00 policjanci z ciechanowskiej drogówki w miejscowości Kobylin w gm. Opinogóra Górna, zauważyli samochód opel astra, którym według zgłoszenia miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić zgłoszenie.

Kierujący widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania się, gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Kierujący uciekła przez kilka miejscowości. W Kołaczkowie podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą uderzył swoim prawym bokiem w wyprzedzany pojazd, kierujący jednak w dalszym ciągu uciekał przejeżdżając przez miejscowości Długołęka, Pokojewo, Wola Wierzbowska, Rąbież, Dzbonie i Opinogóra Górna. W pewnym momencie uciekający pojazd zjechał z drogi i wjechał do rowu.

W pojeździe za kierownicą siedział 52 – latek, który był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile. To jednak nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Mężczyznę po badaniach w szpitalu zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments