Zatańczą, by nieść pomoc. Przed nami II Taneczne Show w Przasnyszu.

Przed nami kolejna odsłona przasnyskiego Tanecznego Show, które podobnie jak ubiegłoroczne, będzie miało wymiar charytatywny. Organizatorzy zapewniają mnóstwo dobrej muzyki i pozytywnych emocji. Imprezie, która odbędzie się 10 października, towarzyszyć będzie zbiórka funduszy na leczenie małej Zosi z Pułtuska oraz zakup schodołazu dla Pawła z Przasnysza. Zebrane datki zostaną podzielone po połowie.

 

– Zapraszamy na Przasnyskie Show Taneczne, które odbędzie się już 10 października 2020 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Będzie to niezwykłe widowisko, które ponownie będzie miało wymiar charytatywny. Podczas wieczoru odbędą się specjalne występy, do których wkrótce rozpoczną się przygotowania. Wystąpi 5 par, które będą trenować pod bacznym okiem Małgorzaty Bandurskiej. Każda para będzie miała za zadanie jak najbardziej precyzyjne wykonanie układu z dzieciakami z grup z Klubu 2 OREL, gdzie pani Małgosia jest instruktorem – zachęca burmistrz Łukasz Chrostowski.

Pary, które będziemy mogli zobaczyć to:

 

  • Wojciech Długokęcki / Sławomir Czaplicki – Rada Miejska
  • Barbara Majewska / Jolanta Soból – Szkoła Podstawowa nr 2
  • Magdalena Czapko / Zuzanna Grzeszczuk – Szkoła Podstawowa nr 3
  • Monika Miłoszewska / Anna Wróblewska – Muzeum Historyczne
  • Małgorzata Tom / Mateusz Ścięgaj – Harcerze ZHP

 

Wszyscy z występujących zjednoczą się w walce o schodołaz dla Pawła, który umożliwi mieszkańcowi naszego miasta na swobodne opuszczenie domu. Celem jest także pomoc w zebraniu funduszy dla malutkiej Zosi z Pułtuska na leczenie siatkówczaka w klinice w Nowym Jorku.

Paweł

Paweł ma prawie 32 lata. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe – nie chodzi samodzielnie i porusza się na wózku inwalidzkim. W lutym kiedy zmarł jego tata, Paweł został uwięziony w mieszkaniu na III piętrze przasnyskiego bloku. Aby wyjść do świata i ludzi potrzebuje schodołazu, który pomoże mu w samodzielnym pokonaniu barier. W pomoc młodemu człowiekowi zaangażował się radny Sławomir Czaplicki, który wraz z innymi dobrymi ludźmi porusza niebo i ziemię, aby udało się zebrać potrzebną kwotę.

– W tej chwili jestem uwięziony w mieszkaniu. Schodołaz, którego używaliśmy, żeby wspomóc mi poruszanie na schodach, zepsuł się. Żeby odciążyć swoją mamę i pozwolić sobie na wyjście na zewnątrz, na dokończenie prawa jazdy, potrzebuje Waszego wsparcia. Nowy schodołaz, który pozwoli mi na samodzielne korzystanie to koszt 38 tysięcy złotych… Sam niestety nie podołam z tak wielkimi kosztami, a dofinansowanie takiego sprzętu to zaledwie kilka tysięcy. Pomóż mi cieszyć się życiem. W tej chwili na wyjście na dwór mogę pozwolić sobie raz na dwa tygodnie – mówi Paweł.

 

Zosia

Pomoc dla chorej Zosi, to natomiast inicjatywa jednej z biorących udział w Tanecznym Show nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 2 Barbary Majewskiej. W obu oczkach dziewczynki wykryto guzy. To siatkówczak – nowotwór złośliwy, który chce zabrać wzrok i życie Zosi.

– Kiedy po raz pierwszy przekraczaliśmy z Zosią próg oddziału onkologii, pękły nam serca – relacjonują rodzice. – Zosia nie skończyła jeszcze nawet roczku, a już musi toczyć najtrudniejszą walkę – tę o życie. Szukając ratunku, dowiedzieliśmy się o klinice w Nowym Jorku, gdzie najnowocześniejsze metody dają ogromną szansę na uratowanie wzroku i życia naszej Zosi. Niestety cena od zapłacenia za leczenie w USA jest olbrzymia, dlatego prosimy o pomoc, o ratunek. O życie…

W tej chwili na koncie zbiórki dla Zosi jest nieco ponad pół miliona złotych.

– W weekend przyszły do nas ostatnie dokumenty z kliniki w Nowym Jorku. Po podsumowaniu wszystkich kosztów wiemy jedno – brakuje nam jeszcze ponad pół miliona złotych, by zapłacić za leczenie! – apelują zrozpaczeni rodzice.

Jeśli chcesz pomóc Zosi, link do zbiórki znajdziesz tu: https://www.siepomaga.pl/oczy-zosi

Możesz też przyjść 10 października na Taneczne Show do Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, gdzie będzie można wesprzeć oba cele. Zgodnie uradzono, że środki z datków będą podzielone po równo.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w  Przasnyszu, Szkoła Podstawowa nr 2 – wicedyrektor Małgorzata Szeremeta, 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu oraz MDK Przasnysz. Patronat nad imprezą objął burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
4 miesięcy temu

Fajny pomysł. Powodzenia