Zarząd województwa mazowieckiego z wotum zaufania oraz absolutorium.

Dziś radni województwa mazowieckiego udzielili zarządowi województwa wotum zaufania oraz absolutorium. – W imieniu swoim i całego zarządu dziękuję Państwu za zaufanie. Ubiegły rok to jeden z największych w historii Mazowsza budżetów. Ponad 1 mld zł przeznaczyliśmy na inwestycje drogowe, w służbie zdrowia czy kulturze. Kontynuowaliśmy dotychczasowe i uruchomiliśmy nowe programy wsparcia dla samorządów lokalnych. Jednym słowem to był bardzo dobry rok – podsumował decyzję marszałek Adam Struzik.

 

Zarząd województwa mazowieckiego uzyskał absolutorium za 2019 rok głosami radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Obywatelskiej. Głosowanie zakończyło się wynikiem 26 do 23.

Podczas dyskusji nad udzieleniem absolutorium, marszałek Adam Struzik zwrócił uwagę na kilka ważnych kwestii. Mazowsze przeznacza coraz więcej środków na inwestycje i wsparcie samorządów lokalnych. Region odnotował także wzrost dochodów, a dzięki stabilnej sytuacji finansowej i racjonalnym wydatkom zmniejsza się jego zadłużenie.

W 2019 r. znacznie wzrosły dochody województwa zarówno z podatku PIT, jak i CIT. Pozytywną opinię o sprawozdaniu z wykonania budżetu województwa mazowieckiego za 2019 r. wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. Stabilną perspektywę Mazowsza potwierdziła również agencja ratingowa FITCH.

 


 

Źródło mazovia.pl
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
27 dni temu

Struzik przestań malować włosy

Last edited 27 dni temu by Ryszard
Waldemar
Waldemar
27 dni temu

Mazowsze musi pozostać w całości. Pomysł o dzieleniu jest po prostu absurdalny.