Zapraszamy na koncert „Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman.

Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. Piosenki – takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

JULIA VIKMAN pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyla się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyla muzyki.

Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczęła karierę solową i założyła zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „BALLADY I ROMANSE ROSYJSKIE”. Z tym projektem
(w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE) koncertuje w POLSCE, NIEMCZECH I FRANCJI. Występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy”  nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku – w wykonaniu gospodyni.

Po premierze 13 lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie” która już staje się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

Bilety w cenie 30zł do nabycia wraz z rezerwacją stolika w Zajeździe Staropolskim.

Serdecznie Zapraszamy!


1907583_590133211075593_109228130_n


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...