Zamówił maseczki ochronne w internecie, stracił ponad 1000 złotych.

Policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami maseczek i innych środków ochronnych, oferujących towar na stronach internetowych. Jeden z mieszkańców Mławy stracił w ten sposób ponad tysiąc złotych.

 

Mężczyzna zamówił w marcu większą ilość maseczek chirurgicznych, korzystając z oferty, przesłanej mu na pocztę, w wiadomości e-mail. Za towar zapłacił z góry. Zamówione maseczki do niego jednak nie dotarły. Zawiadomił policję 20 kwietnia. Postępowanie prowadzi referat dw. z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 286. § 1. Kodeku karnego, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policja apeluje o ostrożność – maseczki oraz inne środki ochrony, to towar cieszący się ogromnym zainteresowaniem w sprzedaży internetowej. Z okazji korzystają zatem także oszuści. Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy opinie o sprzedawcy i jego wiarygodność. Nie sugerujmy się jedynie korzystną ofertą. Przy wyborze sposobu płatności, wybierajmy płatność przy odbiorze.


 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments