Zamkną Biedronkę na osiedlu Orlika? Sprawdziliśmy.

Od kilku dni po Przasnyszu krąży stugębna plotka, że Biedronka przy ulicy Sosnowej ma zostać zamknięta. Z biegiem czasu ta sensacyjna wiadomość zaczęła zataczać coraz szersze kręgi i – co tu kryć – wywoływała niemały popłoch. Szczególnie zasmucone tymi doniesieniami były osoby starsze.

– O zamknięciu Biedronki dowiedziałam się od sąsiadki, bardzo mnie to zmartwiło. Ten sklep jest najbliżej mojego domu, ma dobre zaopatrzenie i nie jest drogi. Gdyby Biedronkę zlikwidowano, po każde większe zakupy musiałabym chodzić aż do Stokrotki. To daleko, jak na moje stare nogi – narzeka pani Barbara, mieszkanka ulicy Klonowej.

Przeciwnego zdania jest młody mieszkaniec Orlika – Jeśli nie zrobię zakupów tam, zrobię gdzie indziej. Mało mnie obchodzi czy zamkną ten sklep, czy nie. I tak staram się tam nie chodzić, bo denerwują mnie tłok i kolejki – mówi licealista.

Wątpliwości co do prawdziwości doniesień ma mężczyzna w średnim wieku. – Musieliby być szaleni, aby zamknąć ten sklep. To kura znosząca złote jajka. Proszę zobaczyć jakie tam są tłumy i ile małych sklepików padło. Jeśli to prawda – w co wątpię – to przynajmniej „mali” odżyją, a kupujący sobie poradzą – mówi przasnyszanin.

Tego typu dyskusje słychać w wielu domach naszego miasta. Postanowiliśmy przeprowadzić małe śledztwo i obalić, bądź potwierdzić spekulacje o zamknięciu sklepu. W tym celu wysłaliśmy oficjalne zapytanie do właściciela sieci Biedronka, gdzie dokładnie przeanalizowano sprawę. – W najbliższym czasie nie planujemy zmian w funkcjonowaniu sklepów sieci Biedronka w Przasnyszu – poinformowało nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Tym samym kolejny raz potwierdza się, że sensacyjne informacje nie zawsze muszą być prawdziwe. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że prócz jutrzejszego zakazu handlu, wszystkie Biedronki oraz inne markety w kraju do końca 2018 r. będą czynne w każdą niedzielę. Zakaz handlu obowiązuje tylko jutro, ale 16, 23 i 30 grudnia sklepy będą otwarte.  W przyszłym roku nastąpią zmiany, ponieważ rząd  umożliwi nam zrobienie zakupów tylko w jedną niedzielę w miesiącu.

Małgorzata Jabłońska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments