Zalecenia NFZ budzą grozę. Chodzi o ograniczenie udzielania świadczeń medycznych.

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wydała zalecenia dotyczące udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. NFZ, chcąc ograniczyć transmisję infekcji koronawirusem i zapewnić wystarczającą liczbę łóżek, zaleca ograniczenie do minimum lub czasowe zawieszenie planowanych świadczeń medycznych.

 

„W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski na swoim profilu na Twitterze.

NFZ opublikował w tej sprawie oficjalny komunikat: „Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo”.

NFZ podkreśla, że przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych.

W szczególności:

* endoprotezoplastyki dużych stawów,

* dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa,

* zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej,

* pomostowania naczyń wieńcowych,

* zabiegów wewnątrzczaszkowych,

* dużych zabiegów torakochirurgicznych,

* nefrektomii,

* histerektomii.

 

NFZ podkreśla, że zalecane ograniczenia  nie powinny jednak dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, przypominając, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia oraz potencjalne skutki.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
2 miesięcy temu

I w ten sposób eliminuje się słabe jednostki z społeczeństwa

Justyna
Justyna
2 miesięcy temu

ten Wirus to RZĄD! pod maską pseudo wirusa ogranicza się nasze wszystkie prawa – prawo do zgromadzeń (nikt nie zaprotestuje), prawo do opieki medycznej (skazanie na śmierć chorych ludzi). w mediach pisali o ograniczeniu liczby badań raka (spadnie wykrywalność) Co WY robicie do ch..?