Zakończył się remont kładek pieszych łączących centrum Przasnysza z os. Orlika.

Dobiegła końca modernizacja mostków dla ruchu pieszego w ciągu ulicy Berka Joselewicza oraz Przechodniej, tym samym ruch przechodniów ponownie odbywa się bez zakłóceń. Prace miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz estetyki dogodnych skrótów prowadzących na największe przasnyskie osiedle.

 

Obowiązkowy przegląd obiektów inżynierskich na terenie Przasnysza przyniósł niewesołe wieści, ponieważ wyszło na jaw, że stan techniczny pieszych kładek w Przasnyszu pozostawia wiele do życzenia i może mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Konieczne więc były prace remontowe, które rozpoczęły się w pierwszym tygodniu sierpnia br.

Roboty polegały na rozebraniu asfaltowej nawierzchni, oczyszczeniu i zabezpieczeniu poręczy i wykonaniu zabezpieczenia antykorozyjnego. Siła nośna mostków została wzmocniona dzięki uzupełnieniu ubytków betonu w konstrukcji dźwigarów głównych i płyty. Na tym nie koniec, ponieważ skarpy i nasypy pod obiema kładkami zostały umocnione, a obie kładki zyskały nowe nawierzchnie.

Łączny koszt prac wyniósł ok. 148,5 tysiąca złotych, mnie więcej po połowie na każdą z dwóch lokalizacji.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacek
Wacek
3 miesięcy temu

Teren wzdłuż rzeki powinien nadawać się do użytku tzn.jakiś chodnik i oświetlenie.
Tak jak w cywilizowanych krajach ma to miejsce.A tak to nawet nie wiadomo co tam jest bo nikt normalny raczej tam się nie zapuszcza.

Kot Behemot
Kot Behemot
3 miesięcy temu
odpowiada  Wacek

Był taki pomysł już na początku lat 90. Trzeba by zapytać p.Krzyżewskiego czemu ten projekt „Bulwary nad Węgierką” nie powstał. Pamiętam, że on dość mocno o tym mówił.
Myślę, że taki deptak od parku a właściwie od oo.Pasjonistów do pizzeri Manhatan byłby wspaniałą rzeczą. Dobrze oświetlony z ławeczkami i dobrym monitoringiem. Ehh ten Przasnysz ma tyle możliwości a tracimy energię na niepotrzebne rzeczy.