Zakończono projekt „W siatkówkę gramy opinię o Zawodziu zmieniamy”.

W sobotę, 19 października, w samo południe, na Osiedlu Zawodzie w Przasnysz mieszkańcy zorganizowali piknik połączony z rozgrywkami piłki siatkowej plażowej.

Wydarzenie to było kontynuacją, a zarazem podsumowaniem działań w ramach realizowanego projektu „W siatkówkę gramy opinię o Zawodziu zmieniamy”. Projekt finansowany jest z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

W tym roku 3 liderki, przy wsparciu pracowników MOPS w Przasnyszu oraz Federacji ROSA, pozyskały mikro grant, na realizację w/w projektu. Dzięki tym środkom i zaangażowaniu mieszkańców na Osiedlu powstało w pełni wymiarowe boisko do plażowej piłki siatkowej. Podkreślić trzeba fakt, że wszystkie prace związane z budową boiska samodzielnie wykonali mieszkańcy: od oczyszczenia i wyrównania terenu, po montaż słupków oraz siatki.

Piknik był wydarzeniem otwartym dla wszystkich mieszkańców, a w rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Dla najmłodszych dzieci zorganizowano mini turniej, by także i oni mogli posmakować sportowej rywalizacji.

Wydarzenie to było także okazją do rozmów i integracji mieszkańców oraz alternatywą dla dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments