ZAKOŃCZENIE TEGOROCZNEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Czterdziesta pierwsza edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych już za nami. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

ZSP w Przasnyszu reprezentowali:

Karolina Szlaga kl. IV Tż (opiekun Teresa Kacprzak

Monika Borkowska kl. III Tż (opiekun Grażyna Sosnowska)

Michał Grabowski kl. IV Te (opiekun Danuta Bątkowska)

Konrad Golanowski kl. III Tr (opiekun Małgorzata. Łyszkowska)

Karolina Szlaga uzyskała tytuł Laureata Olimpiady natomiast pozostali uczniowie uzyskali tytuł finalisty.

Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane przez uczestników w poszczególnych blokach tematycznych. Pola zaznaczone kolorem zawierają dane laureatów. W przypadku zdobycia identycznej sumy punktów o zajętym miejscu decyduje wynik testu teoretycznego. Gratulujemy!

AGROBIZNES

Lp. Nazwisko Imię Pełna nazwa szkoły Punktacja
Test Praktyka Suma  
1. Guzik Jan V LO w Krakowie 46 60 106  
2. Barszczewski Jakub ZS CKR w Suwałkach 41 60 101  
3. Klann Mateusz ZS Ponadgimnazj. Nr 2 w Tarnobrzegu 42 56 98  
4. Albertyńska Daria ZS RCKU w Przemystce 48 47 95  
5. Kaliszuk Krzysztof ZS Ogólnokszt. Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp. 44 49 93  
6. Piotrowski Krzysztof ZS w Makowie Maz. 35 55 90  
7. Rutkowski Gustaw ZS Ogólnokszt. Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp. 43 46 89  
8. Mazurkiewicz Kacper ZS Ekonom.-Administrac. we Wrocławiu 40 49 89  
9. Kruk Juliusz Aleksander V LO w Krakowie 42 45 87  
10. Fryt Jan ZS w Piotrowicach Małych 38 49 87  
11. Grabowski Michał ZS Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu 41 44 85  
12. Kuriata Marcin ZS Ekonom.-Administrac. we Wrocławiu 39 45 84  
13. Sieciński Kacper ZS w Suszu 36 48 84  
14. Szymaś Sandra Dominika Tech. Inż. Środ. i Agrobiznesu w Poznaniu 34 49 83  
15. Iwaszko Natalia ZS Ogólnokszt. Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp. 37 44 81  
16. Sominke Damian ZS Ekonom.-Usługowych w Bytowie 40 38 78  
17. Grabiec Karolina Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie 34 44 78  
18. Wetoszka Krzysztof ZS CKR w Jabłoniu 29 49 78  
19. Michalak Jarosław ZS Ogólnokszt. i Zawodowych w Czyżewie 28 32 60  
20. Kubik Hubert II LO w Krakowie 0 0 0  

TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI

Lp. Nazwisko Imię Pełna nazwa szkoły Punktacja
Test Praktyczne Suma  
1. Rybińska Magdalena ZS Nr 5 w Lublinie 54 56 110  
2. Baran Magdalena Maria ZS Ponadgimnazjalnych w Nawojowej 50 60 110  
3. Swarbuła Aleksandra Zuzanna ZS Ponadgimn. Nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim 49 52 101  
4. Krajewski Adam ZS Tech. i Ogólnokształcących we Wrześni 54 46 100  
5. Choińska Aleksandra V LO w Krakowie 54 44 98  
6. Żurawicz Michał ZS Gastr. w Gorzowie Wlkp. 53 45 98  
7. Klucznik Dominik Patryk ZS Nr 6 w Szczecinie 51 46 97  
8. Kuplowski Mateusz ZS Ogólnokszt. Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp. 52 44 96  
9. Szlaga Karolina ZS Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu 44 50 94  
10. Mysiorska Patrycja ZS Nr 2 w Mrągowie 48 45 93  
11. Keshishyan Arsine ZS Nr 5 w Lublinie 50 38 88  
12. Krupa Kwiatkowska Kinga ZS Nr 6 w Ełku 46 42 88  
13. Mazur Kamila ZS i Placówek Oświatowych w Nysie 48 39 87  
14. Dudar Angelika ZS Tech. i Ogólnokształcących we Wrześni 43 43 86  
15. Borkowska Monika ZS Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu 45 40 85  
16. Żyłka Karolina ZS Nr 3 w Łukowie 50 34 84  
17. Piechota Marek ZS Zawodowych nr 4 w Opolu 43 37 80  
18. Szepeluk Agata ZS w Bielicach 44 35 79  
19. Mazur Diana ZS CKR w Sichowie Dużym 42 37 79  
20. Kocon Kamil ZS CKP i CKU w Miętnem 44 34 78  
21. Kutwińska Angelika ZS CKP i CKU w Miętnem 39 36 75  

PRODUKCJA ROŚLINNA

Lp. Nazwisko Imię Pełna nazwa szkoły Punktacja
Test Praktyka Suma  
1. Nowak Patryk ZS Niepublicznych w Gąsawie Technikum Rolnicze 48 59 107  
2. Jabłoński Kamil ZS CKR w Rudce 49 57 106  
3. Babeł Tomasz ZS CKR w Hańczowej 47 55 102  
4. Kaliniak Kacper ZSR w Namysłowie 45 57 102  
5. Długosz Adrianna ZS Ponadgimnazjalnych w Nawojowej 44 53 97  
6. Ślósarz Maciej Kazimierz ZS CKR w Rudce 43 48 91  
7. Kucharczuk Kacper ZS CKR w Kamieniu Małym 42 46 88  
8. Łąpieś Jakub ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie 35 53 88  
9. Gliwa Dawid ZS CKR w Sandomierzu 35 52 87  
10. Muster Paweł ZS CKR w Kamieniu Małym 41 45 86  
11. Piernik Bartosz ZSR w Grudziądzu 36 50 86  
12. Konik Krzysztof ZS RCKU w Trzciance 41 44 85  
13. Lewicki Bartłomiej CKZiU w Brodnicy 42 42 84  
14. Nenczak Dawid ZS RCKU w Przemystce 35 48 83  
15. Golanowski Konrad ZS Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu 30 48 78  
16. Smolarczyk Wojciech ZSR w Namysłowie 34 43 77  
17. Pietruszyńska Oliwia ZSR w Grzybnie 34 42 76  
18. Grubalski Łukasz ZS CKR w Studzieńcu 37 38 75  
19. Bartkowiak Marcin ZS RCKU Trzciance 36 38 74  
20. Wieja Dawid ZS Przyr.-Technicznych w Międzyświeciu 34 38 72  
21. Burek Patryk ZS Rol.-Technicznych w Zwoleniu 33 36 69  
22. Moskowicz Stanisław ZS CKR w Potoczku 30 39 69  
23. Maćkiewicz Adrian ZS CKR w Gołotczyźnie 21 48 69  
24. Ostaszewska Anna ZS CKR w Golądkowie 34 34 68  
25. Kondracki Maciej ZSR w Ostrożanach 31 36 67  
26. Grzela Cezary ZS Ponadgimnazjalnych w Zielonej 31 32 63

Michał Mocek

Sprawdź również

Wernisaż wystawy prac plastycznych

W dniu 11 sierpnia w Bibliotece Gminnej w Bogatem odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych. …