Zakażona pielęgniarka nie pracowała w przasnyskim szpitalu od połowy marca ❗❗❗

Przasnyska „pacjentka zero” przyjechała do Przasnysza 27 marca autobusem z Warszawy. COVID-19 stwierdzono pozytywnym wynikiem testu 4 kwietnia. W związku z faktem, iż była pracownicą służby zdrowia, zaniepokojeniem mieszkańców Przasnysza oraz licznymi spekulacjami dyrektor szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu wystosował komunikat.

 

Szanowni Państwo, chciałbym poinformować, iż w dniu dzisiejszym tj. 05-04-2020 r. otrzymałem informację o pozytywnym wyniku testu na COVID -19. Wynik ten dotyczy osoby, która pełniła dyżur w dniach 11-12 marca 2020 r. w SP ZZOZ w Przasnyszu. Od dnia 13 marca 2020 r. pracownik przebywał na urlopie, a następnie na zwolnieniu lekarskim i nie pełnił dyżuru, ani innej pracy w Naszej placówce.

Działając w porozumieniu z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Przasnyszu ustaliliśmy listę osób będących w grupie osób z tzw. kontaktu z osobą zakażoną – przyjmując zgodnie z procedurami czternastodniowy okres jako czas potencjalnego zagrożenia zakażeniem.  Aby rozwiać wszelkie obawy i spekulacje w dniu dzisiejszym zdecydowałem o pobraniu prób do badań laboratoryjnych.

Proszę zwrócić uwagę, iż czas inkubacji wirusa wynosi 5 do 7 dni od czasu kontaktu, w przypadkach wyjątkowych do 14 dni. Objawy u osoby zakażonej pojawiły się w 14 dniu od świadczenia pracy w przasnyskim szpitalu. Aby rozwiać wszelkie obawy i spekulacje w dniu dzisiejszym zdecydowałem o pobraniu prób do badań laboratoryjnych od osób będących na dyżurze w dniu 11 i 12 marca.

W dniu dzisiejszym telefonicznie rozmawiałem z osobą, która jest świadoma zagrożenia z racji wykonywania swojego zawodu i zachowała wszelkie środki ostrożności. Od początku była w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu – dołożyła wszelkich starań, by nie narażać innych na zakażenie.

Ponownie proszę o zachowanie wstrzemięźliwości w hejtowaniu osób chorych – gdyż jak wiemy w podobnej sytuacji niezależnej od nas możemy być wszyscy.

Apeluję jeszcze raz o pozostanie w domach  i proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych w środkach masowego przekazu, niech nie zwiedzie nas piękne słońce za oknem.

Życzę Wszystkim Państwu zdrowia i jeszcze raz zapewniam, iż wszyscy razem pracujemy dla Naszego Wspólnego Dobra – o dalszych czynnościach jakie będą podejmowane – będziemy Państwa na bieżąco informować wspólnie z Inspekcją Sanitarną.

 

Grzegorz Magnuszewski

Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu


 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.