Zakaz wstępu do lasu z powodu koronawirusa?

Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do części lasów. Zakaz objął już część nadleśnictw Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Katowicach. Nadleśnictwa zaczynają zamieszczać tę informację na swoich stronach. Taka wiadomość znalazła się m.in. na stronie Nadleśnictwa Krzeszowice. O lasach będących w zarządzie Nadleśnictwa Przasnysz na razie cicho, ale wiadomo, że od 16 marca 2020 r. do odwołania bezpośrednie załatwianie spraw w biurze naszego Nadleśnictwa jest ograniczone.

 

Warto śledzić doniesienia o zakazie wstępu do lasu, ponieważ za jego złamanie grożą kary nakładane przez strażników leśnych. Fora miłośników przyrody puchną od komentarzy – najczęściej negatywnych. Leśnikom zarzuca się brak podstawy prawnej oraz to, że zabierają społeczeństwu jedną z ostatnich możliwości wyjścia na świeże powietrze z dala od skupisk ludzkich. Choć trzeba przyznać, że w lasach w okolicy Przasnysza można było w ostatnich dniach spotkać wielu spacerowiczów, a jak wiemy przebywanie wśród dużej liczby osób to przepis na kłopoty. Wielu komentujących nie rozumie jednak, dlaczego zakazuje się wstępu do lasu, powołując się na pandemię.

 

Zakaz nie obejmuje pracowników leśnych zajmujących się pozyskaniem i transportem drewna. Zgodnie z dzisiejszymi danymi z Banku Danych o Lasach okresowym zakazem wstępu do lasu objętych jest obecnie 17 z 430 nadleśnictw. Przedwczoraj zakaz obowiązywał w 16 nadleśnictwach.

 

guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
Mama
9 miesięcy temu

Ja juz nie wiem w co wiefzyc w co jak postepowac…. Mam dzieci siedzimy jak w puszce w bloku nie wchodzimy nigdzie, maz robi zakupy… Jak patrze jak rodzice bawia sie na placu zabaw z dziecmi to juz sama niw wiem wychodzic czy siedziec…

Wizard
Wizard
9 miesięcy temu
odpowiada  Mama

Pytanie tylko czy warto robić to co inni?
Pani mama będzie mądrzejsza od innych mam,posiedzieć w domu nie zaszkodzi przynajmniej więzy rodzinne się wzmocnią :).Zdrówka życzę.

Ala
Ala
9 miesięcy temu
odpowiada  Mama

Siedzieć…proszę nie patrzec na innych. Z ich strony to brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.Dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Bodas
Bodas
9 miesięcy temu
odpowiada  Mama

Siedź w domu i nie patrz na innych. Trzeba ten okres przetrwać. Chodzenie do lasów stało się popularną rozrywką niektórych , bo z dupą nie potrafią usiedzieć w domu ani dostosować się do zaleceń państwa. Efektem tego jest to,ze pełno ludzi zaczęło jeździć do lasów i robią się skupiska ludzkie, których mamy unikać, aby zminimalizować ryzyko zarażenia.

Jarek
Jarek
9 miesięcy temu
odpowiada  Mama

Nie daj się zkusić.Zdrowie ważniejsze. Kilka tygodni i minie.Całe szczeście że to nie lato.
-GDAŃSZCZANIN-

bacaa
bacaa
9 miesięcy temu

paranoja przeciez wladze zalevaja spacery w miejscach ustronnych,a co w lesie moze mi sie przydazyć?

bodas
bodas
9 miesięcy temu
odpowiada  bacaa

Czy Ty jesteś taki głupi, czy brakuje Ci wyobraźni i rozsądku? Ludzie walą tłumnie do lasów teraz i powstają znowu skupiska ludzkie, których mamy unikać, by zminimalizować ryzyko. Kapujesz,czy jeszcze nie?

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

W lesie siedzi koronawirus. Co za bzdury.
Społeczeństwo musi się gdzieś porozchodzic inacze zwariuje .Trzymanie wszystkich w domu na kupie stanowi zagrozenie psychologiczne.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu
odpowiada  Piotr

2 dni temu nad Przasnyszem latały kostki pewnego świętego. Pilotem był człowiek o nieskazitelnyn życiorysie. Towarzyszyło mu dwóch kapłanów. Zatem absolutnie nic nam nie grozi. Można spać spokojnie.

Bodas
Bodas
9 miesięcy temu

hahahah

mirus
mirus
9 miesięcy temu

To przekracza wszelkie normy zdrowego rozsądku Zaczynamy wchodzić w fazę debilizmu. Ta faza pochłania na razie Zarząd Nadleśnictwa, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ta faza będzie się groźnie rozprzestrzeniać.

Bodas
Bodas
9 miesięcy temu
odpowiada  mirus

Mirus, szanowny kolego, zdrowy rozsądek nakazuje unikać miejsc, w których są skupiska ludzkie. Jako, że Polacy zaczęli tłumnie walić do lasów, tworząc w ten sposób skupiska ludzkie , to nadleśnictwo wprowadza zakaz dla Twojego i mojego dobra.Siedź w domu i rób pompki.

Żaneta
Żaneta
9 miesięcy temu

To była jedyna szansa na świeże powietrze. zdala od ludzi żeby się nie narażać za bardzo …ale cóż. Nie widziałam jeszcze pielgrzymek spacerujących po lesie . Pewnie boją się że ściółkę poniszczymy ,śmieci zostawimy ,drzewa pokradniemy itp itd

Ktoś znany i lubiany
Ktoś znany i lubiany
9 miesięcy temu

Tak ale do lasu trzeba dojść. Czyli windy, chodniki, klatki schodowe. Czy tak trudno zrozumieć i wytrzymać w tym czasie jaki mamy. Moze wycieczki, grile itp. Grażyno, Januszu zostańcie w domu bo warto. Odpowiedzialność a nie głupota połączona z egoizmem.

przasnysz
przasnysz
9 miesięcy temu

Około 150 tysięcy ludzi umiera na świecie w ciągu 24 godzin. Wśród nich 26 tys. osób umiera z głodu. Zaś koronawirus zebrał w ciągu kilku tygodni żniwo ponad 11 tysięcy zgonów. ❤ Kiedy człowiek jest żywy? Kiedy jest w nim życie. Dlaczego życie wieczne jest Tobie potrzebne? Bo Bóg patrząc na ludzkość, dzieli ją na dwie grupy: na żywych i umarłych. Już w tym momencie należysz do jednej bądź drugiej kategorii. Gdy spoglądamy na człowieka idącego po ulicy to powiadamy: „Ten człowiek na pewno żyje”. Co to znaczy? Że jego ciało jest po prostu żywe. Człowiek ten posiada życie fizyczne,… Czytaj więcej »

Adpi
Adpi
9 miesięcy temu
odpowiada  przasnysz

Dobre dobre