ZAGRANICZNI GOŚCIE W KENie

W zeszłym tygodniu po raz kolejny w LO KEN gościli wolontariusze, należący do organizacji AIESEC. Studenci z innych krajów przyjeżdżają do nas corocznie w ramach projektu PEACE, odbywającego się pod patronatem SGH.

Tym razem szkołę odwiedzili Lidia z Algierii, studentka medycyny, oraz Ilqar z Azerbejdżanu, student turystyki. Przez cały okres pobytu gośćmi opiekowały się uczennice klasy trzeciej – Dagmara Kuskowska i Natalia Jaworska, dzięki którym studenci mogli poznać polską gościnność.

Od poniedziałku do piątku wolontariusze prowadzili zajęcia z  uczniami w ramach lekcji języka angielskiego. Opowiedzieli im o tradycjach, kulturze i sytuacji polityczno-gospodarczej, jaka obecnie panuje w ich ojczyznach. Zapoznali uczniów z muzyką i tańcami narodowymi oraz życiem codziennym w ich krajach. Uczniowie mogli nauczyć się też podstawowych zwrotów w języku arabskim i azerskim, przy okazji ucząc naszych gości języka polskiego. Nasi licealiści wzięli też udział w grach i zabawach integrujących grupę.

Cały pobyt upłynął w radosnej i przyjaznej atmosferze. Lidia i Ilqar świetnie dogadywali się z naszymi uczniami, a nawiązane podczas realizacji projektu znajomości z pewnością przetrwają dłużej niż tydzień. Za rok kolejna edycja, miejmy nadzieję równie udana!

Magdalena Pierzchalska


Sprawdź również

„Babcia z dziadkiem” – czytanie w przedszkolu w Chorzelach

Dnia 19.01.2018 r. bibliotekarka Filii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzelach czytała dzieciom w przedszkolu …

error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!