Zabrałeś moje miejsce- weź moje kalectwo

20 marca, w niedzielę  przasnyscy policjanci   przeprowadzą  działania w ramach Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych  pn. „Zabrałeś moje miejsce- weź moje kalectwo”. Funkcjonariusze rozmawiając z kierującymi będą zwracali uwagę  na problemy  niepełnosprawnych kierujących.

W niedzielę  ( 20 marca br.)  na terenie    powiatu przasnyskiego  policjanci prewencji i ruchu drogowego    przeprowadzą  działania  z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Głównym  celem działań będzie podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie przywilejów dotyczących osób niepełnosprawnych i zwrócenie uwagi na nadużycia wynikające z korzystania z przywilejów posiadania karty parkingowej.

Przypominamy, że kierujący pojazdem oznaczonym kartą parkingową może parkować na miejscu dla osób niepełnosprawnych tylko wtedy kiedy przewozi osobę legitymującą się kartą.

Osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby z niepełnosprawnością, otrzyma mandat w kwocie 500 zł, a jeżeli do tego będzie się posługiwać cudzą kartą parkingową, dostanie dodatkowo 300 zł mandatu. Kierowca, który popełni te dwa wykroczenia jednocześnie, zostanie więc ukarany mandatem w wysokości 800 zł.

E.Ś

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments