Zabójstwo kobiety na ulicy Klonowej w Przasnyszu. Co dzieje się w sprawie?

7 sierpnia 2020 r. wieczorem przasnyska policja została powiadomiona o ujawnieniu zwłok w mieszkaniu przy ul. Klonowej. Zawiadamiającym był mężczyzna, który tego dnia spożywał alkohol z Przemysławem C. Podczas rozmowy przasnyszanin przyznał się do zabójstwa swojej babki, a później usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa. Wiemy co dzieje się w sprawie.

 

Przypomnijmy, że zwłoki starszej kobiety – Anny Natalii K. zostały znalezione na podłodze mieszkania. Na jej ciele stwierdzono 11 ran tłuczonych głowy. W mieszkaniu znaleziono m. in. kostkę granitową, która została wytypowana jako potencjalne narzędzie zbrodni.

Przeprowadzono sekcję zwłok kobiety. Lekarz patomorfolog stwierdził na ciele denatki rany tłuczone głowy z rozfragmentowaniem kości sklepienia i podstawy czaszki, zmiażdżenie prawej półkuli mózgu oraz ranę tłuczoną prawej małżowiny usznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność mózgu w przebiegu głębokiego zranienia.

 

37-letniemu Przemysławowi C. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Anny Natalii K., do którego doszło w dniu 7 sierpnia 2020 r. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W związku z faktem, że trzymiesięczny okres już minął, zasięgnęliśmy informacji o stanie postępowania w ostrołęckiej prokuraturze.

 

– Postępowanie przeciwko Przemysławowi C., któremu przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Anny Natalii K. jest kontynuowane przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce. Wobec podejrzanego nadal jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W toku śledztwa zachodzi konieczność przeprowadzenia obserwacji sądowo – psychiatrycznej podejrzanego Przemysława C. – usłyszeliśmy od rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbiety Łukasiewicz.

 

Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w zależności od wyników obserwacji i opinii sądowo – psychiatrycznej sporządzonej na okoliczność stanu zdrowia podejrzanego.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments