#Zabierz5zLasu – akcja zachęcająca do porządkowania lasów.

Lasy Państwowe wraz z Ministerstwem Środowiska prowadzą akcję #Zabierz5zLasu. Ma ona na celu edukację społeczeństwa o ochronie otaczającego nas środowiska.

 

Ministerstwo Środowiska oraz Lasy Państwowe zachęcają obywateli do udziału w akcji #Zabierz5zLasu. Polega ona na zebraniu podczas spaceru leśnymi ścieżkami chociaż 5 śmieci i wyrzuceniu ich do śmietnika.

– Odpady, takie jak puste butelki, torebki foliowe, papierowe opakowania mogą stanowić zagrożenie dla leśnych zwierząt – poinformowało ministerstwo.

To może być nasz mały wkład w ochronę środowiska i lasów, które notorycznie są zaśmiecane, a często traktowane jak wysypiska śmieci. Człowiek nie powinien być obojętny. Jeśli nadal będą wyrzucone do lasu śmieci, za kilka lat nie będziemy mieli gdzie spacerować, a zwierzęta zginą, gdyż zabraknie dla nich pożywienia. Warto dać dobry przykład dzieciom.

– Dajmy dobry przykład i inspirujmy innych do pozytywnego działania na rzecz ochrony środowiska i czystości lasów – dodało ministerstwo.

 

w.b.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leśny ludek
Leśny ludek
8 miesięcy temu

Polecam akcję NIE WYRZUCAJ ŚMIECI. Bo inaczej 5 osób zabierze śmieci z lasu, a 10 osób będzie nadal wyrzucalo… to robota bez końca ?